1.5 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

40 nových autobusov bude už čoskoro jazdiť v uliciach Bratislavy

SlovenskoBratislava40 nových autobusov bude už čoskoro jazdiť v uliciach Bratislavy

Dnes vypravil DPB do ulíc prvé vozidlá z várky 40 kĺbových autobusov, ktoré dodá turecký výrobca bratislavskému podniku.

Prvá skupina autobusov Otokar Kent C už dorazila do vozovne a postupne ich DPB nasadí na najvyťaženejšie linky. Už o pár dní ich budú môcť Bratislavčanky a Bratislavčania vidieť v uliciach mesta, kde nahradia vekovo najstaršie vozidlá, najmä autobusy značky Karosa a zvýšia tak kvalitu a komfort cestovania mestskou hromadnou dopravou.

„Kvalitné dopravné prostriedky sú dôležitou súčasťou systému mestskej hromadnej dopravy. Pre zvyšovanie jej atraktivity je nákup sedemdesiatich kusov nových autobusov Otokar významnou udalosťou. Verím, že ich nasadzovanie do prevádzky presvedčí nerozhodnutých Bratislavčanov a návštevníkov Bratislavy využívať mestskú hromadnú dopravu na cestovanie,“

POVEDALA TATIANA KRATOCHVÍLOVÁ, PRVÁ NÁMESTNÍČKA PRIMÁTORA BRATISLAVY.

Flotila 40 nových autobusov z celkového počtu 70 vozidiel, ktoré postupne doplnia vozidlový park je už pripravená zapojiť sa do premávky v hlavnom meste. Nízkopodlažné, moderné vozidlá zabezpečia zvýšenie prepravnej kapacity najvyťaženejších spojov, preto ich postupne DPB nasadí najmä na linky: 21, 29, 31, 32, 37, 39, 50, 63, 70, 78, 88, 96 a 98, kde budú premávať spoločne s ostatnými typmi kĺbových autobusov.

„Veríme, že moderne vybavené nové autobusy zvýšia atraktivitu mestskej hromadnej dopravy. Práve vďaka nim sa už postupne rozlúčime s poslednými kusmi vysokopodlažných vozidiel a pre cestujúcich so zníženou mobilitou budú istotne veľkým prínosom. Štyridsať vozidiel prichádzalo do depa po skupinách, no a v týchto dňoch sú už pripravené zaradiť sa do premávky. Kĺbové autobusy spĺňajú všetky kvalitatívne štandardy, ktoré DPB nastavil už pri kúpe predchádzajúcich vozidiel,“

POVEDAL PRI PRÍLEŽITOSTI VÝPRAVY NOVÝCH VOZIDIEL MARTIN RYBANSKÝ, PREDSEDA PREDSTAVENSTVA DPB A.S.
- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené