3.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022

Digitálny COVID preukazu EÚ o očkovaní bude platiť 9 mesiacov

Od 1. februára bude platnosť tohto dokladu...

COVID-19: Pribudlo 9.855 prípadov a 23 úmrtí

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny...

Karanténa bude len 5-dňová. Záležať bude od priebehu

Podľa hygienikov ide o snahu zachovať chod...

35-ročná rekordérka po nehode nafúkala 5 promile

SlovenskoBratislava35-ročná rekordérka po nehode nafúkala 5 promile

Policajti zo Senca vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody, ku ktorej došlo včera v ranných hodinách medzi obcami Kostolná pri Dunaji a Hrubá Borša.

V čase okolo 08:05 h viedla 35-ročná vodička motorové vozidlo zn. Škoda Fabia v obci Kostolná pri Dunaji po hlavnej ceste smerom do obce Hrubá Borša.

Z presne nezistených príčin pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy, stavu a povahe vozovky dostalo vozidlo na mokrej vozovke šmyk, narazilo do protiidúceho vozidla zn. Peugeot Expert a následne do ďalšieho protiidúceho vozidla zn. Toyota Yaris.

Po príchode hliadky PZ na miesto bola vodička podrobená vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu, ktorou jej bola nameraná hodnota 2,40 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje hodnotu 5 promile. Opakovaná skúška prítomnosť alkoholu v dychu vodičky potvrdila.

„Vodičke bol na mieste zadržaný vodičský preukaz. Nakoľko svojím konaním naplnila zákonné znaky skutkovej podstaty trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, bola v súlade so zákonom obmedzená na osobnej slobode a eskortovaná na policajné oddelenie. Pri dopravnej nehode došlo k ľahkému zraneniu osoby. Celková výška škody na vozidlách bola odhadnutá na cca 12.000,-€,“

UVIEDLA POLÍCIA.
- Inzercia -

V tejto súvislosti upozorňujeme vodičov, že alkohol v žiadnom prípade za volant nepatrí! Preto opäť apelujeme na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili.

- Inzercia -

Mohlo by sa vám páčiť

Pozri tiež ďalšie články:

Obľúbené