0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Apple Watch 7: Väčšie a odolnejšie

Apple včera nepredstavil len nové iPady a iPhony. V Cupertíne mali poriadne bohatý program a Apple včera svetu ukázal aj novú, lepšiu a hlavne väčšiu generáciu hodiniek Apple Watch 7.

Nová generácia hodiniek Apple Watch 7 znamená opäť výraznú dizajnovú zmenu a tiež zväčšenie displejov. Nová generácia hodiniek má displeje s uhlopriečkou 41 a 45 milimetrov. Displej teraz siaha prakticky až k okrajom hodiniek a podľa Apple displeje narástli až o 20%. Rámčeky displeja sú tenké len 1,7 mm.

Apple zároveň sľubuje, že displej bude mať až o 70% jasnejší always-on režim. Apple zároveň tvrdí, že na displej sa zmestí až o 50% viac textu. To prináša nové možnosti pri využívaní väčšieho displeja. Výhodou má byť plnohodnotná klávesnica, ktorá podporuje písanie pomocou jedného ťahu a funkcie QuickPath, ktorá využíva strojové učenie k návrhu slov.

Nová generácia hodiniek Apple Watch 7 má certifikáciu IP6X proti vode. Apple sľubuje, že hodinky majú výrazne vyššiu odolnosť voči prasklinám a poškrabaniu displeja. Ponoriť s hodinkami sa je možné až do hĺbky 1 metra.

- Inzercia -

Novinkou je aj nabíjanie pomocou USB-C konektora, ten Apple použil aj v prípade nového menšieho iPadu mini. Apple sľubuje, že hodinky sa budú výrazne rýchlejšie nabíjať. Nabíjanie by malo byť o 30% rýchlejšie a z 0 na 80% kapacity batérie by ste sa mali dostať už za 45 minút.

Hodinky by do svojej výbavy mali dostať aj novú generáciu systému watchOS 8, ktorý hodinkám pridá niekoľko nových funkcií hlavne pre jazdu na bicykli. Hodinky si poradia s automatickou detekciou jazdy na bicykli a tiež s detekciou pádu.

Horšie je to zatiaľ s dostupnosťou. Apple síce hodinky oznámil, ale zatiaľ neprezradil kedy presne sa začnú predávať. Presný termín Apple zatiaľ počas tlačovej konferencie neoznámil. Padlo iba nejasné oznámenie, že hodinky sa začnú predávať na jeseň. Cena nových hodiniek bude začínať na 399 dolároch. Cena v eurách bude ešte vyššia.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu