0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Apple predstavil včera nový iPad 10.2 9. generácie. Vzhľad je rovnaký, vnútornosti sú nové

Apple včera počas tlačovej konferencie predstavil nový veľký iPad. Zariadenie sa vzhľadovo nevymyká a dizajn veľkého iPadu 10.2 sa dizajnové zmeny prakticky netýkali. Zariadenie sa má stále veľké rámčeky okolo displeja, kde si svoje miesto zachovalo aj tlačidlo pod displejom.

Apple pri výrobe zariadení už niekoľko generácii myslí aj na životné prostredie. Pri výrobe nového iPadu 10.2 9. generácie preto Apple vsadil karty na 100% recyklované materiály.

Čo sa týka vylepšení, tak bez zmeny ostal displej. Jedinou novinkou je podpora pre True Tone. Po hardwarovej stránke dostal nový iPad do vienka výkonnejší procesor Apple A13 Bionic, ale opäť nejde o najnovšiu generáciu procesoru. Tento procesor tu už nejaký ten piatok je. Nová je aj selfie kamera nad displejom, ktorá dostala rozlíšenie 12 MPx a uhol záberu až 122°. Na zadnej strane potom nájdete 8 MPx kameru, ktorá je rovnaká.

Predobjednávky na nový iPad spúšťa Apple už dnes a nové zariadení poteší prijateľnou cenou. Nový iPad sa bude predávať od 329 dolárov. O niečo vyššia cena v eurách sa dá očakávať aj v Európe.