0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Apple predstavil aj nový iPad mini. Nový dizajn aj nový hardware

Apple včera počas tlačovej konferencie predstavil aj novú generáciu iPadu mini. Na rozdiel od klasického iPadu s 10.2 palcovým displejom sa dočkal iPad mini výrazne väčších dizajnových aj hardwarových zmien.

Nový iPad mini sa dočkal veľkých dizajnových zmien a zapadá už do novej línie iPadov Pro a Air. Zariadenie dostalo väčší 8,3 palcový displej, ktorý má výrazne tenšie rámčeky ako predchádzajúca generácia. Nový iPad mini tak výrazne nenarástol, aj keď je uhlopriečka displeja väčšia.

Hnacím motorom nového iPadu mini je nový procesor Apple A15 Bionic. Zariadenie bude mať teda dostatočný výkon aj pre najnáročnejšie aplikácie a hry. Podľa Apple je výkon nového iPadu mini až o 40% väčší. Grafický výkon by podľa Apple mal byť dokonca až o 80% väčší.

Na zadnej strane potom nájdete 12 MPx hlavný fotoaparát a na prednej strane je potom nad displejom rovnako 12 MPx selfie kamera. Zadná kamery potom podporuje chytré HDR a tiež natáčanie videa v 4K rozlíšení.

V prípade malého iPadu mini pribudne aj podpora pre pero Apple Pencil 2. generácie, ktoré bude možné magneticky prichytiť k boku zariadenia a tým ho nabíjať. Podporované budú samozrejme aj skladacie kryty.

Poteší tiež jedna výrazná zmena, keď do výbavy pribudne USB-C konektor, ktorý nahradí klasický lightning konektor. Vďaka novému konektoru bude možné k malému iPadu pripojiť aj množstvo príslušenstva, niektoré Apple prezentoval aj priamo počas keynote. Po dátovej stránke si nový iPad mini podarí aj s 5G sieťami.

Čo poteší je aj cena. Nový malý iPad mini bude Apple v USA predávať od 499 dolárov. Cena LTE verzie s podporou 5G sietí bude začínať na 649 dolároch.