0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Živý prenos práve začal

Apple je tradičné presný a živý prenos práve začal na sekundu presne. Apple začína predstavovať tohtoročné zariadenia.

Ceny a dostupnosť

Všetky nové iPhony 13 sa budú dať predobjednať už tento piatok a zákazníkom sa do rúk dostanú už 24. septembra. Ceny začínaj na 699 dolároch – v Európe treba rátať až o 100 eur vyššiu cenu. V prípade iPhonu 13 a 13 mini bude na výber z troch pamäťových verzií – 128 GB, 256 GB a 512 GB. V prípade iPhonu 13 Pro a 13 Pro Max budú k dispozícii štyri pamäťové verzie – 128 GB, 256 GB, 512 GB a 1 TB. Ďakujeme za pozornosť, pre dnešok je to všetko.

Apple iPhone 13 Pro: Nové a lepšie fotoaparáty

V prípade iPhonov 13 Pro sa najväčších vylepšení opäť dočkali fotoaparáty. Všetky tri fotoaparáty majú nočný režim a hlavný fotoaparát má väčší senzor a zachytí teda viac svetla.

A ideme na hviezdy dnešného večera: iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max

A ideme na dnešné hviezdy – model iPhone 13 je pekný, ale najlepšie vybaveným ostáva iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Dizajn sa opäť dočkal zmien a pribudli aj dve nové farby. Aj Pro verzie dostali menší výrez displeja. Na zadnej strane nájdete stále trojitú kameru. Vnútro nového iPhonu Pro bolo úplne redizajnové. Procesor je rovnaký ako u iPhonu 13, ale má 5 jadrové GPU a Apple sľubuje až o 50% vyšší výkon pri hrách. Jasnosť OLED displeja je 1000 nitov a po prvý krát sa dočkáme dynamickej zmeny frekvencie displeja od 10 až do 120 Hz.

iPhone 13 v skratke

Apple sľubuje výdrž modelu mini o 90 minút dlhšiu ako mal predchodca, u modelu 13 sa výdrž predĺžila o 2,5 hodiny. Poteší nové príslušenstvo, ktoré spolupracuje s MagSafe. Apple tiež zmenil kapacitu internej pamäte – 128 GB, 256 GB a 512 GB.

Apple iPhone 13: Výkonnejší hardware a lepší fotoaparát

Nový Apple iPhone 13 dostal do vienka novú generáciu procesoru A15 Bionic. To znamená vyšší výkon vo všetkých ohľadoch. Apple tvrdí, že výkon je o 50% vyšší ako najrýchlejší smartfón konkurencie. Grafika je o 50% výkonnejšia ako minuloročného modelu. Nová generácia iPhonov 13 a 13 mini dostane aj stabilizáciu fotoaparátu, ktorú si doteraz mohli užívať len majitelia iPhonov Pro.

A ideme na nový iPhone. Dizajn sa predsa len zmenil

Po hodinkách prišiel na rad aj nový iPhone 13. Na toto sme čakali a Apple dnes predstaví aj nový iPhone 13. Dizajn sa veľmi oproti predchádzajúcej generácii predsa len zmenil. Výrez displeja síce ostal, ale je menší. Poteší väčšia batéria a potvrdená je aj menšia verzia iPhone 13 mini.

Nový iPad mini

Ako bude vyzerať nový iPad mini?

Apple Watch. Takže sa dočkáme aj nových hodiniek Apple Watch 7

Najprv začíname novou funkciou pre cyklistov, tí už budú môcť hodinky plnohodnotne používať a hodinky budú zaznamenávať ich aktivitu. Podstatnejšie, že Apple nakoniec predstavil nové hodinky Apple Watch 7 a prichádzajú s novým dizajnom a tiež väčším displejom.

Aj nový iPad mini? Áno vyzerá to tak, že Apple dnes predstaví aj ten

Áno je to tak, Apple dnes predstaví nový iPad mini a to úplne redizajnový. Dostane hranatý dizajn a pribudne aj niekoľko nových farieb. Zmizlo aj klasické tlačidlo spod displeja a rámčeky okolo displeja sa minimálne. Vďaka tomu pôjde až o 8,3 palcový model. Aj iPad mini dostal Touch ID do zamykacie tlačidla. Apple sľubuje samozrejme aj výrazne vyšší výkon. Peklo zamrzlo – iPad mini dostal USB-C port namiesto klasického konektora. Apple hovorí, že vďaka tomu k nemu bude možné pripojiť aj ďalšie príslušenstvo. A samozrejme bude k dispozícii aj verzia s podporou 5G sietí. Zadná kamera bude mať rozlíšenie 12 MPx a predná bude mať rozlíšenie 12 Mpx.

Nový iPad. Rovnaký dizajn, nový a výkonnejší procesor.

Tak sme sa mýlili. Hneď na úvod začíname iPadom. Tim hovorí o výhodách operačného systému iPadOS, ktorý sa pred časom odčlenil od iOS. Tým získal iPadOS niektoré nové funkcie a odlíšil sa od iOS. Takže Apple dnes predstaví nový iPad. Nový iPad dostal nový čip Apple A13 Bionic. Samozrejme má byť nový iPad rýchlejší a výkonnejší. Apple sa pochválil, že je až 6x výkonnejší ako tablet s Androidom, nie je často vidieť, že by sa Apple porovnával s konkurenciou.

Na pódium prichádza Tim Cook. Začíname s Apple TV+

Teda ani nie tak na pódium aj tento rok sa predstavenie iPhonov odohraje v Divadle Steva Jobsa, ale opäť bez divákov aj novinárov. A začína hneď a bez tradičných čísle. Začíname s Apple TV+. Štatistike sme sa úplne nevyhli. Apple nám ukáže, čo nové do Apple TV+ chystá, škoda len, že stále bude chýbať aspoň český dabing. Stačiť budú musieť titulky.

Živý prenos práve začal

Apple je tradičné presný a živý prenos práve začal na sekundu presne. Apple začína predstavovať tohtoročné zariadenia.

Apple event začína už o pár minút

Jesenný Apple Event začína už o pár minúť. Čo dnes Apple pravdepodobne predstaví? Hlavnou hviezdou večera má byť nový iPhone 13 (nebude to jedno zariadenie, ale zrejme hneď štvorica rôzne veľkých a rôzne vybavených iPhonov), potom predstaví hodinky Apple Watch 7, finálnu verziu iOS 15 a zrejme aj nové slúchadla AirPods 3. Už skorej sa objavili informácie, že Apple možno dnes predstaví aj nový iPad. To je však málo pravdepodobné, keďže nové iPady zvykne Apple predstavovať až neskôr.

Apple údajne vsadí karty až 1 TB internej pamäte

Apple od uvedenia prvého iPhonu ignoruje pamäťové karty. Spoľahnúť sa teda musíte na internú pamäť uriadenia alebo si dokúpiť kapacitu na iCloud. Apple má tento rok predstaviť iPhone, ktorý bude mať až 1 TB internej pamäte. To by malo už skutočne stačiť aj vášnivým fotografom a maniakom do videa. Ak by to stále nestačilo môžete si dokúpiť ďalšie 2 TB na iCloud.

Tim Cook láka na Apple Event. V Cupertíne, ale nie je

Na blížiaci sa Apple Event už láka aj CEO Apple Tim Cook. Ten na sociálnej sieti Twitter pridal fotku, ktorá ukazuje, že šéf Apple rozhodne nie je v Cupertine. Dnešný prenos totiž bude aj nebude online. Apple má už všetko natočené dopredu a streamovať sa začne o 19.00 hodine.

Apple Event: Apple dnes predstaví novú generáciu iPhonov 13, Apple Watch 7 a iOS 15

Spoločnosť Apple dnes predstaví nový iPhone 13. Nepôjde o jedno zariadenie, ale predstaví hneď niekoľko nových modelov. Okrem iPhonov by mal Apple dnes predstaviť aj nového hodinky Apple Watch 7. Sledujte predstavenie nových zariadení spolu s nami.

Bude nový iPhone 13 aj v ružovej farbe?

Apple dnes predstaví nový iPhone 13 a zrejme sa ukáže aj v ďalších ako len tradičných farbách. Apple zrejme novú generáciu iPhonov 13 uvedie aj v ružovej farbe.

Nové iPhony 13 nebudú revolučné, budú iba evolučné

Apple dnes predstaví štvoricu nových iPhonov 13 – iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Nepôjde, ale o žiadne revolučné zriadenia. Vzhľadovo by mala celá línia vychádzať zo súčasných modelov iPhone 12. Nová generácia iPhonov by mala dostať výkonnejší procesor a malé vylepšenia fotoaparátu. Nové iPhony by tiež mali zvládať rýchlejšie nabíjanie a to vrátane rýchlejšieho bezdrôtového nabíjania.

Predstavenie nových iPhonov bude opäť len online

Apple dnes predstaví novú generáciu iPhonov 13. Aj tento krát sa bude celé podujatia odohrávať len online. Apple ho bude streamovať prostredníctvom vlastnej stránky, ale predstavenie bude možné sledovať aj na YouTube. Apple by mal dnes predstaviť až štvoricu nových iPhonov 13 a tiež nové hodinky Apple Watch. K užívateľom by sa mala dostať aj finálna verzia iOS 15.