0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Dopravné obmedzenia v Prešove v súvislosti s návštevou pápeža Františka

V súvislosti so zajtrajšou návštevou Svätého Otca Františka v Prešove je potrebné počítať s určitými dopravnými obmedzeniami.

„Obyvateľov mesta ako aj návštevníkov v tejto súvislosti vyzývame, aby zvážili a riadne prehodnotili svoj presun po meste v čase návštevy Svätého Otca. Mnohé dôležité dopravné tepny budú úplne uzavreté a rovnako aj vozidlá mestskej hromadnej dopravy nebudú premávať v plnom režime,“

uviedla polícia.

Pondelok 13.09.2021

  • od 16.00 hodi. úplne uzatvorená ulica Jána Pavla II. od križovatky s ulicou Pražská po ulicu 17. novembra (mapka bod 1)
  • od 23.00 hod. uzatvorená ulica 17. novembra (mapka bod 2)

Utorok 14.09.2021

  • od 06.00 hod. vylúčená doprava nad 3,5t od križovatky ulíc Levočská a Obrancov mieru v smere Obrancov mieru, Pod Kalváriou, Pražská (mapka bod 4). Vylúčená doprava bude vedená po obchádzkovej trase (mapka bod 3).
  • od 06.00 hod. uzávierka jazdného pásu na Pražskej ulici v úseku od okružnej križovatky ZVL po zimný štadión. Uzávierka potrvá do ukončenia opatrení cca do 17.00 hod a platí pre všetky vozidlá (mapka bod 5).
  • obmedzenia na diaľnici sa budú dotýkať hlavne vozidiel nad 3,5t
  • počas prejazdu Svätého Otca po diaľnici bude doprava na D1 úplne uzatvorená v smere od Košíc do Prešova: od 08.30 hod. do 10.00 hod. V danom čase bude doprava nad 3,5t v smere Prešov – Košice na diaľnici D1 vylúčená. Obdobne budú uplatňované opatrenia pri odjazde Svätého Otca. To znamená, že doprava na diaľnici v smere Prešov – Košice bude v čase od 12.00 hod. do 13.30 hod. úplne vylúčená. Jazda opačným smerom smer Košice – Prešov bude povolená iba pre vozidlá do 3,5t. Zároveň s vylúčením dopravy bude potrebné počítať aj s operatívnym uzatvorením ulice Pražská a Petrovianska.

„Uvedené časy sú orientačné, môžu sa operatívne meniť podľa programu. Verejnosť vyzývame zvážiť svoj presun v uvedených časoch a na miestach, počas ktorých budú dopravné obmedzenia, v opačnom prípade treba počítať so zdržaním. Na presun odporúčame využiť alternatívne trasy,“

doplnila polícia.