0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Hlas aj OĽaNO padajú, Smer rastie. Do parlamentu by sa dostali extrémisti aj KDH

Septembrový prieskum preferencií potvrdil pokles obľuby Hlasu a tiež OĽaNO. Rastie Smer a do parlamentu by sa dostali aj extrémisti zo strany Republika a po rokoch by sa vrátilo aj KDH.

Prieskum, ktorý robila agentúra Focus pre reláciu Na telo TV Markíza ukázal pokles preferencií strany Hlas – SD. Peter Pellegrini už niekoľko mesiacov stráca voličov a aktuálne by strana získala len 18,5% hlasov. V parlamente by mal Pellegrini celkom 33 poslancov.

Druhou najsilnejšou stranou je Smer, ktorý by získal 14,4% hlasov a obsadil by 25 hlasov v parlamente. Na treťom mieste by skončili liberáli z SaS, ktorí by získali 11,7% hlasov a 21 kresiel v parlamente.

Najsilnejšia súčasná koaličná strana by v parlamente získala len 8,2% hlasov a bývalý premiér a súčasný minister financií by mal v parlamente len 14 poslancov. Do parlamentu by sa dostalo aj Progresívne Slovensko, ktoré by malo rovných 7% hlasov a 12 kresiel v parlamente.

Rovnaký počet kresiel v parlamente a iba o 0,2% hlasov menej by získali extrémisti zo strany Republika Milana Uhríka. Iba tesne za extrémistami skončila populistická strana Borisa Kollára Sme rodina, ktorá by rovnako v parlamente získala 12 kresiel (6,7 % hlasov.

Do parlamentu by sa po rokoch vrátilo aj KDH, ktoré by malo v Národnej rade 11 poslancov a získalo by 6,1% hlasov. Poslednou stranou, ktorá by sa prebojovala do parlamentu by bola maďarská strana Aliancia – Szövetség. Tá by v parlamente získala 10 kresiel a celkom 5,5% hlasov.

Prepočet na kreslá v Národnej rade SR: Hlas - SD (33), Smer - SD (25), SaS (21), OĽaNO (14), Progresívne Slovensko (12), Republika (12), Sme rodina (12), KDH (11), Aliancia – Szövetség (10).

Agentúra FOCUS pre reláciu NA TELO uskutočnila v dňoch 01.09. – 07.09.2021 prieskum verejnej mienky formou osobných rozhovorov. Výberovú vzorku tvorilo 1002 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.

Respondentom bola položená nasledujúca otázka: "Predstavte si, prosím, že by sa parlamentné voľby na Slovensku konali na budúci víkend. Zúčastnili by ste sa ich? Ak áno, ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?"

Až 20,7% respondentov by nešlo voliť a 16,8% odpovedalo "neviem". Ostatných 62,5% rozhodnutých respondentov rozdelilo svoje preferencie.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu