0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Rýchlik 604 Tatran z Košíc sa pri Letanovciach zrazil s nákladným autom. Hlásia zranených

Pri obci Letanovce sa na priecestí zrazil rýchlik 604, ktorý smeroval z Košíc do Bratislavy. Na priecestí narazil do nákladného auta. ZSSK hlási jednu zranenú osobu, ktorú museli previesť do nemocnice.

Železničná spoločnosť Slovenska informovala, že rýchlik číslo 604 Tatran, ktorý smeroval z Košíc do Bratislavy sa na priecestí pri obce Letanovce zrazil s nákladným autom. Vodičovi z nákladného auta sa podarilo vyskočiť pred nárazom rýchlika a neutrpel žiadne zranenia.

Minimálne jednu zranenú osobu však hlásia hasiči z rýchlika, ktorú museli previesť v dôsledku šoku do nemocnice. Na prvom vozni za rušňom prišlo k rozbitiu skiel na oknách. Zranených môže byť však aj viac. Doprava je v danom úseku prerušená a nahradená autobusmi. Cestujúci musia počítať s meškaním aj niekoľko hodín.

“Pravdepodobne došlo k poruche vozidla na priecestí. Vodič ešte z neho stihol vyskočil a nejakým spôsobom sa snažil mávať na rušňovodiča. Avšak tam je rýchlosť 100 kilometrov za hodinu, čiže on nedokáže zabrzdiť na krátkej vzdialenosti,”

uviedol Tomáš Kováč, hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko.

Náhradný vlak vypraví Železničná spoločnosť Slovensko zo Žiliny. Náhradná súprava, ale bude mať minimálne hodinové meškanie. Meškanie budú mať aj vlaky z Bratislavy do Košíc. Odstraňovanie následkov môže trvať aj niekoľko hodín.  

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu