0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Polícia zverejnila ako budú prebiehať podujatia s pápežom v Košiciach. Pozrite sa, kde budete môcť parkovať

Polícia zverejnila ako budú prebiehať podujatia s pápežom v Košiciach. Pozrite sa, kde budete môcť parkovať

Svätý Otec František navštívi Košice v utorok 14. septembra 2021 na dvoch miestach a to na Luníku IX a Štadióne TJ Lokomotíva.

Vstup na podujatie

Stretnutie Rómov so Svätým Otcom Františkom bude na Luníku IX. Sprievodný program začne o 11:00 hod. Hlavný program bude na priestranstve pred Saleziánskym komunitným centrom v čase od 16:00 do 16:30 hod. Dve hodiny pred príchodom Svätého Otca bude sídlisko uzavreté.

Stretnutie mladých so Svätým Otcom Františkom sa uskutoční na Štadióne TJ Lokomotíva v Košiciach. Sprievodný program bude od 11.00 hod. do príchodu pápeža a pokračovať bude aj po jeho odchode, až do 20:00 hodiny. Hlavný program s pápežom na štadióne bude od 16:45 do 18:00 hod. Dve hodiny pred príchodom Svätého Otca budú prístupové cesty, ako aj štadión uzavretý. Toto stretnutie je prioritne určené pre mladých od 15-30 rokov.

Na všetkých Apoštolských cestách pápeža je nutné prechádzať viacerými bezpečnostnými kontrolami. Z tohto dôvodu budú brány štadióna Lokomotívy ako aj sektory na Luníku IX. otvorené už od 8.00 hod. Polícia prosí účastníkov, aby ste si príchod naplánovali v dostatočnom predstihu, aby ste prešli bezpečnostnou kontrolou včas a bez stresu. Zakázaný je vstup so psom.

Príchody na kontrolné brány pre vstup do areálu a sektorov nájdete na mape podujatia.

Parkovanie

V deň stretnutia bude doprava v Košiciach s istými obmedzeniami a k štadiónu Lokomotíva a k Luníku IX sa nebude možné dostať osobnými autami alebo autobusmi. Tie budú odstavené na záchytných parkoviskách.

Z toho dôvodu bude zabezpečená bezplatná kyvadlová doprava zo záchytných parkovísk.