0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Ako bude vyzerať nový iPhone 14? Návrat ikonických kruhových tlačidiel a koniec ošklivého výrezu?

Predstavenie novej generácie iPhonov 13 sa nezadržateľne blíži. Apple už, ale pracuje na ďalšej generácii iPhonu. Čakajú nás konečne výraznejšie zmeny? Zrejme áno a Apple sa po rokoch vráti k osvedčenému a ikonickému dizajnu.

Nový iPhone 13 predstaví Apple už 14. septembra o 19.00 hodine počas online konferencie. Nečakajú sa žiadne veľké prekvapenia – iPhone 13 bude mať rovnaký vzhľad ako jeho predchodca a dočkať by sme mali zrejme hneď niekoľkých zariadení s rozdielnou cenovou a tiež výbavou.

Apple vzhľad iPhonov nemenil niekoľko rokov, ale s príchodom budúcej generácie sa to môže zmeniť. Nový iPhone 14, ktorý predstaví Apple budúci rok, bude zrejme po dizajnovej stránke novým zariadení. Teda nie úplne novým, Apple vykradne jeden zo starších iPhonov a použije osvedčené dizajnové prvky.

Návrat ku koreňom?

Apple v poslednej dobe predstavil hneď niekoľko zariadení. Predstavil nový iMac aj nové iPady Pro. V prípade týchto zariadení sa takpovediac Apple vrátil ku koreňom. Zariadenia majú hranatú konštrukciu a pripomínajú prerastený iPhone 4. Apple sa opäť vrátil aj k farbám a nové zariadenia hrajú všetkými farbami.

Nový iMac sa zmeny dizajnu už dočkal.
- Inzercia -

Do tohto konceptu nebude zapadať práve iPhone 13, ktorý má byť po dizajnovej stránke iba klonom iPhonu 12. Lenže má to zrejme logický dôvod. V portfóliu Apple ešte chýbajú niektoré nové zariadenia. Stále čakáme na predstavenie nových MacBookov Air a tiež Pro. Tie čo už Apple predstavil sú síce postavené na vlastnom procesore, ale dizajnovo sú rovnaké ako predchádzajúce generácie.

Apple už predstavil aj nový iPad Pro.

Nový väčší iMac a tiež novú generáciu notebookov Air a Pro predstaví Apple zrejme ešte tento rok. Postavené budú na vlastnom procesore a hlavne sa očakáva, že dizajnovo sa priblížia práve už predstavenému menšiemu iMacu a novým iPadom.

Zostane len iPhone

Ak tento rok Apple predstaví nové generácie MacBookov Air a Pro uzavrie sa tým pomyselný kruh. Všetky dôležité zariadenia už pobežia na vlastnom procesorom riešení. Zostane už len Mac Pro, ktorý je však určený skôr na profesionálne využitie. Aj vzhľadom na cenu nie je Mac Pro bežná výbava domácností. Apple bude mať dostatok času, aby pripravil aj výkonnejšiu verziu procesoru, ktorý dokáže poháňať aj beštiu Mac Pro.

Zostane teda už len iPhone, ktorý je zatiaľ s pôvodným dizajnom. Vlastný procesor má každý iPhone už niekoľko rokov. Takže sa dá predpokladať, že práve iPhone 14 bude po dizajnovej stránke niečím novým. Apple bude mať po predstaven nového iPhonu 14 všetky produkty portfólia s novým dizajnom.

Kruhové tlačidlá aj koniec výrezu

Leaker Jon Prosser, ktorý má obvykle pomerne presné informácie o pripravovaných produktoch Apple, na YouTube zverejnil video, ktoré má ukazovať práve pripravovaný iPhone 14.

Prosser sa mal dostať k interným materiálom Apple a podľa nich dať vypracovať 3D snímky iPhonov 14. Tie ukazujú, že príde skutočne k dizajnovej zmene. Nie je to, ale žiadne veľké prekvapenie. Podobne ako v prípade novej generácie iPadov a iMacov bude mať aj iPhone 14 dizajn, ktorý bude pripomínať iPhone 4.

Vrátia sa dokonca aj niektoré dizajnové prvky legendárneho iPhonu 4. Pripravovaný iPhone 14 by mal hlavne prísť o ošklivý veľký výrez displeja. Nahradiť by ho mal iba malý kruhový výrez. Na bok iPhonu sa tiež vrátia ikonické kruhové tlačidlá pre ovládanie hlasitosti.

Všade samé sklo

Zmena príde aj v prípade materiálov. Zadnú stranu by malo kryť tvrdené sklo, pod ktoré Apple skryje aj svoje logo. Podstatná zmena príde aj v prípade fotoaparátu. Ten už nebude vyčnievať nad telo iPhonu, ale šošovky budú zarovno so zadnou stranou. Apple tak údajne bude musieť pridať zopár milimetrov na hrúbke zariadenia, ale na druhú stranu siahne po kapacitnejšej batérii.

Netreba zabúdať, že do predstavenia iPhonu 14 ostáva pomerne dlho času. Aj keď informácie od Jona Prossera bývajú väčšinou presné, môže to byť len jeden z možných návrhov dizajnu. Apple tradične pracuje hneď s niekoľkými návrhmi dizajnu a nie všetky sa nakoniec dostanú do produkcie a pulty obchodov. Apple má navyše pred sebou ešte niekoľko mesiacov vývoja, takže dizajn iPhonu 14 môže byť nakoniec úplne iný.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu