0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Ľuboš Kunay je novým členom Súdnej rady Slovenskej republiky

Po dnešnom vyhlásení výsledkov volieb na chýbajúceho člena súdnej rady je najvyšší orgán sudcovskej legitimity opäť v plnej zostave. Po odchode Martina Michalanského, sudcu Krajského súdu v Košiciach, ktorý sa koncom júna tohto roka vzdal funkcie člena súdnej rady, ostalo jedno miesto voľné. Predseda Súdnej rady Slovenskej republiky Ján Mazák vyhlásil voľbu jednej členky alebo jedného člena súdnej rady sudcami vo východoslovenskom volebnom obvode.

O túto funkciu sa uchádzal jeden kandidát, ktorého navrhla Sudcovská rada Krajského súdu v Košiciach. Išlo o sudcu občianskoprávneho kolégia Krajského súdu v Košiciach, Ľuboša Kunaya. Voľba sa uskutočnila v utorok 7. septembra 2021. Celkovo malo právo voliť v spomínanom obvode 342 sudcov. Ľuboš Kunay získal 202 hlasov a bol tak zvolený za člena súdnej rady. Jeho päťročné funkčné obdobie začína plynúť dnešným dňom.

Ľuboš Kunay vykonáva funkciu sudcu od roku 1995, špecializuje sa na občianskoprávny úsek. V roku 2012 bol vymenovaný do funkcie predsedu senátu krajského súdu.