0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Bratislavská župa posilní mobilné očkovacie jednotky

Bratislavská župa posilňuje výjazdy mobilnej očkovacej jednotky v obciach samosprávneho kraja. Výjazdový tím očkuje ľudí v domovoch sociálnych služieb i zariadeniach pre seniorov. Vďaka tomu sa k vakcíne dostanú aj takí obyvatelia kraja, ktorí by sa inak zaočkovať nedali. Okrem imobilných či starších klientov prídu zdravotníci aj za ľuďmi, ktorí majú rôzne psychiatrické diagnózy a v neznámom prostredí cítia strach. Župa pripravuje pilotné očkovanie aj v nákupnom centre.

„Slovensko v súčasnosti patrí medzi krajiny s najrýchlejším rastom počtu infikovaných v Európe. Ďalší lockdown už nechceme a ani si ho nemôžeme dovoliť. Trpí ekonomika a zamestnanosť, bezmála rok bolo ochromené školstvo, hrozí opätovný kolaps zdravotníctva. Napriek mnohým otáznikom a obavám som presvedčený o tom, že proti pandémii neexistuje iná účinnejšia zbraň ako očkovanie. Treba otvorene povedať, že odporcovia očkovania neponúkli žiadnu inú alternatívu. Vstupujeme do tretej vlny a ak sa poučíme z prvých dvoch, môžeme zachrániť životy aj ekonomiku“ 

upozorňuje predseda BSK Juraj Droba.

V novom školskom roku sa školy nebudú zatvárať plošne. V prípade pozitivity sa zavrú iba individuálne triedy, pričom rodičom vzniká nárok na tzv. OČR, teda ošetrovné. Na školách sa nebudú vyžadovať testy. Bratislavský samosprávny kraj bude v 54 školách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti uskutočňovať aj pravidelnú dezinfekciu.