0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Uvoľnili opatrenia pri návšteve pápeža. Na podujatia sa dostanú aj testovaní a tí čo COVID-19 prekonali

Konferencia biskupov Slovenska dnes oznámila, že na podujatia s pápežom Františkom sa dostanú aj nezaočkovaní ľudia. Stretnutia nakoniec budú prebiehať v režime OTP a to aj napriek zhoršujúcej sa situácie.

Dnes testy potvrdili viac ako 430 nových prípadov ochorenia COVID-19. Za tento týždeň pribudlo na Slovensku viac ako 1.400 nových prípadov. Je to už teraz 1,5 násobok počtu nových prípadov v porovnaní s minulým týždňom. V tejto zhoršujúcej sa situácii prišlo k rozhodnutiu Konferencie biskupov Slovenska o zmene režimu na podujatiach s pápežom Františkom.

Všetky podujatia s pápežom, ktoré sa budú konať v Košiciach, Prešove a Šaštíne mali byť pôvodne len pre zaočkovaných. Konferencia biskupov Slovenska dnes rozhodla, že podujatia nakoniec budú v režime OTP (očkovaní, testovaní a tí čo ochorenie COVID-19 prekonali).

Odporúčame: Komentár: Na pápeža za každú cenu. Aj cenu stoviek mŕtvych

Pre všetkých

- Inzercia -

Situácia na Slovenska sa zhoršuje, nakazených pribúda a stovky tisíc ľudí sa budú miešať na podujatiach v Prešove, Košiciach a Šaštíne. Na podujatia s pápežom Františkom sa totiž nakoniec dostanú aj ľudia bez očkovania. Stačiť bude niekoľko dní starý test a na podujatia sa dostanú aj tí, ktorí ochorenie COVID-19 prekonali do 180 dní.

Nový registračný formulár spustí Konferencia biskupov Slovenska až v pondelok 6. septembra. Do tej doby biskupi neodporúčajú registráciu, keďže pôvodný formulár na takúto zmenu zatiaľ nie je pripravený.

„Dôrazne upozorňujeme, aby sa záujemcovia o účasť v režime OTP neprihlasovali do existujúcej registrácie pre plne zaočkovaných, ale počkali do pondelka 6. septembra na spustenie registrácie OTP. V tejto chvíli je k dispozícii len registrácia pre plne zaočkovaných účastníkov. Tá pokračuje ďalej, avšak v pondelok k nej pribudne aj registrácia pre účastníkov v režime OTP. Pre návštevníkov v režime OTP budú na podujatiach v Prešove, Košiciach a Šaštíne vytvorené vlastné sektory s vlastnými vstupmi, všetko v zmysle platných vyhlášok,“

uviedla na webe Konferencia biskupov Slovenska.

Politický tlak

Konferencia biskupov Slovenska nakoniec podľahla tlaku politikov, ktorí už niekoľko dní žiadali, aby sa na podujatia s pápežom Františkom dostali aj ľudia bez očkovania. Pôvodné pravidlá boli pritom oznámené s dostatočným časovým predstihom, aby sa záujemcovia o podujatia stihli dať zaočkovať.

K zmene prichádza iba niekoľko dní pred príchodom pápeža Františka, keď počty prihlásených na jednotlivé podujatia dosiahli minimálne hodnoty. Namiesto stoviek tisíc ľudí sa na podujatia s pápežom Františkom prihlásilo len niekoľko desiatok tisíc ľudí. Na Slovensku je pritom plne zaočkovaných viac ako 2,1 milióna ľudí.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu