0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Režim stretnutia s pápežom je podľa premiéra otázkou na ÚVZ

To, či sa na stretnutí s pápežom Františkom budú môcť zúčastniť aj ľudia po prekonaní ochorenia COVID-19, respektíve otestovaní, nie je otázka na predsedu vlády Eduarda Hegera, ale na Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, respektíve na konzílium odborníkov. V piatok to povedala hovorkyňa premiéra Ľubica Janíková.

Ľuďom by malo byť umožnené stretnúť sa s pápežom Františkom v režime OTP (očkovaní, testovaní a po prekonaní ochorenia COVID-19) tak, ako je to možné v prípade ostatných podujatí.

Myslí si to mimoparlamentná strana Hlas-SD, ktorá vyzýva ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského a vládu na prehodnotenie podmienok septembrového stretnutia s pápežom, na ktoré môžu ísť len zaočkované osoby. Na zmenu pravidiel pre účastníkov podujatí s hlavou katolíckej cirkvi vyzýva aj poslanec parlamentu Richard Vašečka pôsobiaci v neparlamentnej Kresťanskej únii.

Na programe počas septembrovej návštevy pápeža Františka a stretnutí s ním sa budú môcť zúčastniť len plne zaočkovaní. Hovorca Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Martin Kramara potvrdil, že ide o podmienku zo strany štátu.

Pápež počas septembrovej (12. – 15. 9.) návštevy Slovenska zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína.