0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

SHMÚ varuje pred dažďom aj povodňami na severe Slovenska

Bratislava
clear sky
12 ° C
13.6 °
11 °
67 %
2.6kmh
0 %
St
13 °
Št
20 °
Pi
20 °
So
24 °
Ne
14 °

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na dnešný deň výstrahy prvého a druhého stupňa pred dažďom a tiež výstrahy prvého, druhého a tretieho najvyššieho stupňa pred povodňami pre severné okresy Slovenska.

V okresoch severného Slovenska platí dnes v ranných hodinách výstraha prvého a druhého stupňa pred dažďom. V týchto okresoch sa ojedinele očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok od 55 až do 60 mm (od 35 do 55 mm pre okresy, v ktorých platí výstraha prvého stupňa).

Tento úhrn zrážok predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Výstraha prvého stupňa pred povodňami platí v okresoch: Považská Bystrica, Kežmarok, Poprad, Stará Ľubovňa, Bytča, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Martin, Ružomberok, Žilina.

Výstraha druhého stupňa pred povodňami platí v okresoch: Námestovo, Tvrdošín, Čadca.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj výstrahu pred povodňami. Výstraha prvého, druhého aj tretieho najvyššieho stupňa platí rovnako pre severné okresy Slovenska.

Vzhľadom na už spadnuté zrážky, nasýtenosť povodí a trvalý dážď je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity.