0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Microsoft začne distribuovať nový Windows 11 už 5. októbra

Microsoft dnes oficiálne potvrdil termín príchodu nového systému Windows 11. Finálna verzia nového systému bude dostupná už na začiatku októbra.

A je to definitívne – Microsoft začne s distribúciou nového operačného systému Windows 11 už 5. októbra. Redmondský gigant termín dnes oficiálne potvrdil. Po niekoľkých mesiacoch testovania sa teda hotový systém dostane k prvým zákazníkom. Ak teda nepočítame milióny beta testerov, ktorí už nejaký ten piatok Windows 11 testujú.

Windows 11 prinesie pomerne veľa zmien, vylepšení a o niektoré funkcie aj prídu. Microsoft po rokoch opäť siahne na klasickú ponuku Štart. Naposledy to urobil pri Windows 8, keď sa objavili otravné všadeprítomné a veľmi nepraktické dlaždice. Vtedy to Microsoftu nevyšlo a s príchodom Windows 10 sa Microsoft vrátil ku klasickému menu Štart. Dlaždice, ale v systéme nechal.

Paradoxne Windows 11 bude definitívnou bodkou za dlaždicami. Windows 11 už nebude podporovať otravné dlaždice, ktoré mnoho užívateľov Windows nenávidelo. Dlaždice sa dostali aj do mobilných Windows, ale príchod Windows 11 bude znamenať ich koniec. Do Windows 11 sa naopak vrátia Widgety, ktoré zmizli s príchodom Windows 10.

- Inzercia -

Vo Windows 11 sa Microsoft konečne odhodlal aj k niekoľkým ďalším dizajnovým zmenám. Windows 11 konečne prídu s jednotným vzhľadom nastavení. Microsoft, ale s príchodom Windows 11 oznámil viaceré zmeny. Končí definitívne Skype, pribudnú nové funkcie pre hranie hier a prichádza aj nový Microsoft Store. Ten bude pre zariadenia s Windows 11 podporovať aj aplikácie napísané pre Android.

Prechod na nový systém Windows 11 bude postupný a minimálne nazačiatku nebude nútený. Uvidíme ako dlho to Microsoftu vydrží, kým začne užívateľov migrovať na Windows 11 nasilu (podobne ako to robil pri príchode Windows 10, keď mnoho užívateľov migroval aj bez ich súhlasu). V prvej fáze bude Microsoft migráciu ponúkať len tým majiteľom zariadení, ktoré budú najmenej problematické. Všetkým užívateľom by mala byť migrácia ponúknutá do polovice budúceho roka. Prvé nové počítače s Windows 11 by sa mali objaviť už 5. októbra.

Nie všetci majitelia starších zariadení budú môcť na Windows 11 prejsť. Niektoré novinky, ktoré dostane Windows 11 sa dostanú aj do starších Windows 10. Pôjde napríklad o podporu nových technológií pre hranie hier. Majitelia Windows 10 dostanú aj nový Microsoft Store, ale na podporu Android aplikácií môžu zabudnúť.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu