0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

SlobodnaEuropa.eu 2.0: Drobné dizajnové zmeny a menej reklamy

Počas víkendu sme usilovne pracovali nie len na článkoch, ale diali sa aj viaceré významné zmeny v pozadí. Zmeny, ktoré ste si možno ani nevšimli, ale sú dôležité.

V redakcii sme sa dlho pripravovali na uplynulý víkend. Dnes už vám môžeme predstaviť našu niekoľkotýždňovú prácu. Môžeme vám ukázať nový portál SlobodnaEuropa.eu 2.0.

Bol to pre nás nesmierne dôležitý a musím uznať, že aj mimoriadne náročný víkend. Dlho sme sa pripravovali na spustenie druhej generácie portálu SlobodnaEuropa.eu. Na prvý pohľad zmien nie je veľa, ale sú podstatné pre naše ďalšie fungovanie.

Čo sme zmenili?

Niektoré zmeny si na prvý pohľad nemusíte ani všimnúť. Niekedy totiž ide doslova o malé detaily a na prvý pohľad ich možno ani neodhalíte. Tou prvou zmenou je farba písma. Druhá generácia portálu SlobodnaEuropa.eu prichádza s odtieňom čiernej. Čierna je lepšie čitateľná vonku na priamom slnku a hlavne je lepšie čitateľná na mobiloch.

Nový vzhľad dôležitých článkov na domovskej stránke. Všimli ste si zaoblené rohy obrázkov? Hranaté tvary vystriedali zaoblené.
- Inzercia -

Niektoré časti dostali aj menší font, ktorý sa lepšie zobrazí na mobilných telefónoch. Jednotné sú teraz napríklad aj titulky článkov. Tie majú všade čierne písmo a po nájdení myšou sa titulok článku podčiarkne červenou farbou. Je jedno, či ste na domovskej stránke, na stránke kategórie alebo si pozeráte články konkrétneho autora.

Rovnaké všade

Ďalšou kozmetickou zmenou je rovnaké usporiadanie článkov naprieč kategóriami, značkami alebo archívom článkov. Všade nájdete rovnaký vzhľad výpisu článkov. Zjednodušili sme orientáciu, zmizli niektoré zbytočné informácie a upravený je aj dizajn kategórií.

Nový vzhľad kategórií. Výpis článkov vyzerá vo všetkých rovnako a rovnaký štýl výpisu nájdete aj pri článkoch jednotlivých autorov a tiež napríklad pri značkách.

Mierne úpravy sa dočkali aj obrázky pri jednotlivých článkoch. Už nie sú hranaté, ale majú príjemne zaoblené hrany. Na domovskej stránke sme dôležité články oddelili aj dvomi článkami, ktoré majú trocha iný dizajn a nezabudli sme ani na počasie.

Tri krát a dosť

Už od začiatku nášho fungovania sme si dali záväzok dodržiavať pravidlo „tri krát a dosť“. Áno, hovoríme o našich reklamných pravidlách. Žijeme z reklamy. To samozrejme popierať nebudeme. Od začiatku máme veľmi prísne pravidlá pre vkladanie reklamy.

Pravidlo maximálne troch reklamných boxov sme sa rozhodli uplatniť naprieč celým portálom. Nikde na stránke nenájdete viac ako tri reklamy. Nechceme našich čitateľov zahlcovať reklamou. Takže veríme, že nám dáte šancu a vypnete si u nás blokovanie reklamy.

Samozrejme aj naďalej zároveň platia naše prísne zásady použitej reklamy – nepoužívame otravnú reklamu, ktorá by prekryla obsah stránky. Nepoužívame ani reklamu, ktorú je potrebné nejakým spôsobom zatvárať, aby ste si mohli prečítať článok. Nenájdete u nás ani otravné zvukové reklamy.

Upravený profil

Ak máte u nás svoj účet, tak si môžete pozrieť novú stránku vášho profilu. Aj tu sme urobili zopár kozmetických úprav. Navyše sme pre užívateľov pridali možnosť, ako nás jednoducho kontaktovať. Formulár prémiovej podpory je výrazne zjednodušený a nemusíte vyplniť nič okrem správy pre nás.

Aby to nebol iba fádny výpis článkov, nájdete v dôležitých článkoch aj mierne upravený vzhľad článkov.

SlobodnaEuropa.eu 2.0 nie je o veľkých dizajnových zmenách. Dizajn sme iba mierne upravili a niekde informácie doplnili, inde sme zasa údaje ubrali. Samozrejmosťou je plná podpora pre mobilné telefóny a tablety.

Pokračujeme budúci víkend

Mnohé zmeny sa udiali aj na pozadí. Drobné bezpečnostné vylepšenia a úpravy, ktoré nám zjednodušia ovládanie niektorých funkcií. Niečo veľké pripravujeme, ale o tom až v vhodnú chvíľu.

Samotný redizajn je plánovaný na dve fázy. Dnes môžeme povedať, že máme úspešne za sebou prvú fázu. Upravené sú články, kategórie a väčšina toho najdôležitejšieho obsahu, ktorí vidíte každý deň. Zopár zmien nás, ale ešte čaká. Tie budeme realizovať budúci víkend. Držte nám palce, aby všetko prebehlo rovnako hladko ako tento víkend. A ešte malé prianie na koniec – nech sa vám SlobodnaEuropa.eu 2.0 páči a číta lepšie.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu