0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Horskí záchranári v Nízkych Tatrách dostali novú budovu

Minister vnútra SR Roman Mikulec dnes v obci Bystrá slávnostne odovzdal do používania novostavbu Domu HZS Nízke Tatry – juh riaditeľovi Horskej záchrannej služby (HZS) Jozefovi Janigovi a horským záchranárom z oblasti Nízkych Tatier.

Od vzniku HZS v roku 2003 pôsobili záchranári HZS z Nízkych Tatier – juh spolu so Školiacim strediskom v prenajatých priestoroch na Táloch. V roku 2008 sa presťahovali opäť do prenajatých priestorov bývalého penziónu v Bystrej.

Trojpodlažná novostavba Domu HZS Nízke Tatry – juh svojím účelom spĺňa všetko, čo záchranári HZS k svojmu zázemiu potrebujú – od garážovania záchranných vozidiel a skútrov, cez miesto na uskladnenie potrebného zdravotníckeho a záchranárskeho materiálu, techniky, šatne, izby pre členov HZS aj pohotovostné izby pre dobrovoľných záchranárov HZS, priestory pre kancelárie a školiacu miestnosť.

Súčasťou objektu sú koterce pre služobné psy horských záchranárov. Veľkým prínosom je cvičná horolezecká stena, ktorá sa nachádza v interiéri budovy. Plusom je tiež strategické umiestnenie stavby v centre obce Bystrá, na križovatke trás na Čertovicu, Chopok a Ďumbier, či južnú časť Nízkych Tatier.