0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Aj budúci týždeň sa bude na celom Slovensku očkovať bez registrácie

Aj v najbližších 7 dňoch budete mať možnosť dať sa zaočkovať proti COVID-19 bez predchádzajúcej registrácie. Očkovať sa bez čakania môžu deti aj dospelí. Očkuje sa všetkými dostupnými vakcínami.

Očkovanie bez registrácie funguje v každom kraji a dostupné je očkovanie vakcínami Janssen, Pfizer, Moderna aj AstraZeneca. Kompletný zoznam miest a časov, kedy môže verejnosť využiť očkovanie bez registrácie, nájdete na webovej stránke ministerstva zdravotníctva.

Jednodávkovou vakcínou Janssen sa budúci týždeň môžu dať zaočkovať aj návštevníci podujatia Furmanské preteky ťažných koní v Detve. Očkovanie však bude záujemcom dostupné aj počas sviatočných dní, či už v nedeľu 29. augusta alebo v stredu 1. septembra.

V stredu 1. 9. 2021 bude pre deti, teda záujemcov o očkovanie veku od 12 do 16 rokov, pripravené vakcinačné centrum v Bratislavskej Poliklinike Mlynská dolina (8:00-16:00), v Leviciach (Nemocnica AGEL, 9:00-10:00), v Kežmarku (Nemocnica AGEL, 10:00 – 12:00), v Dolnooravskej nemocnici (7:30-12:00), v žilinskej Fakultnej nemocnici s poliklinikou (16:00-18:15) a predpoludním (10:00-12:00) aj v Nemocnici AGEL v Krompachoch. Mladí záujemci sú očkovaní vakcínou Comirnaty (Pfizer/BioNTech).

Očkovanie bez registrácie bude v sviatočnú stredu fungovať aj pre dospelých záujemcov. Vakcínou spoločnosti Pfizer sa bude očkovať v Nitrianskom, Košickom, Prešovskom aj v Bratislavskom kraji.

Záujemcovi stačí prísť do vakcinačného centra s občianskym preukazom a s preukazom poistenca. Pokračuje očkovanie v ambulanciách a do obcí smerujú aj výjazdové očkovacie tímy. Očkovanie je najúčinnejším nástrojom proti ochoreniu Covid-19 a štát ho každému záujemcovi poskytuje bezplatne.