0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Samovražedný útok na letisku v Kábule si vyžiadal najmenej 13 obetí

Dva samovražedné útoky na letisku v Kábule si vyžiadali niekoľko obetí a tiež zranených. K útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil.

Dva samovražedné útoky v Kábule na letisku si vyžiadali 13 obetí a to vrátane detí, cudzincov a zrejme až troch amerických vojakov. Počty obetí môžu byť výrazne vyššie a niektoré zdroje uvádzaj až dvojnásobný počet obetí. V nemocnici skončili desiatky zranených.

K samovražedným útokom sa zatiaľ nikto neprihlásil, ale americké úrady podľa viacerých zdrojov pracujú s verziu, že za oboma útokmi stojí Islamský štát.

„Môžeme potvrdiť, že výbuch pri (letiskovej bráne s označením) Abbey Gate bol výsledkom komplexného útoku …Môžeme tiež potvrdiť najmenej jeden ďalší výbuch v hoteli Baron alebo v jeho blízkosti, neďaleko Abbey Gate,“

oznámil americký minister obrany John Kirby.

Jedna z explózií, ktorá sa odohrala pred hotelom Baron bola zrejme spôsobená samovražedným atentátnikom. Druhá bomba nastražená na letisku v Kábule pri jeho bráne bola zrejme v aute.

Pred útokmi upozorňovali aj spravodajské služby. Po útoku prišla výzva niekoľkých štátov, aby sa ich občania vyhli letisku v Kábule. Pre letiskom boli posledné dni tisíce ľudí, ktorí čakajú na evakuáciu z Afganistanu. Ten v posledných dňoch ovládlo militantné hnutie Taliban a to spôsobilo masívnu vlnu evakuácii.

Posledné údaje hovoria o tom, že medzi obeťami útokov je až 12 amerických vojakov. Medzi obeťami by mal byť aj jeden zdravotník. Skoršie správy pritom hovorili, že medzi obeťami útoku je desať amerických vojakov.

Marek
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu