0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Rajnoha nebude viesť Slovenský pozemkový fond pre konflikt záujmov. Výberové konanie sa zopakuje

Výberové konanie na riaditeľa Slovenského pozemkového fondu (SPF) bude pokračovať. Informoval o tom dnes pred zasadnutím vlády minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan.

Dôvodom, prečo minister nenavrhol vláde vymenovanie uchádzača, ktorý najlepšie obstál vo výberovom pohovore je, že v minulosti bol pracovníkom advokátskej kancelárie, ktorá vedie s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR súdny spor.

Šéf agrorezortu sa preto rozhodol – v zmysle zákona – vo výberovom konaní pokračovať a celý proces urobiť ešte transparentnejším.

„Po zverejnení výsledkov som sa vďaka médiám dozvedel, že víťaz výberového pohovoru bol v minulosti pracovníkom advokátskej kancelárie, s ktorou SPF aktuálne vedie súdny spor. Aj keď kandidát pracoval pre túto spoločnosť pred 20 rokmi, predsa len môžu vzniknúť podozrenia z konfliktu záujmov v tejto veci,” 

vysvetlil Vlčan.

Ako ďalej uviedol, podmienky výberového konania pre samotných uchádzačov zostanú nezmenené. Minister však chce, aby bol výber transparentnejší, a preto dôjde k rozšíreniu výberovej komisie o zástupcov verejnosti a sprístupnenie vypočutia prostredníctvom živého vysielania. Opätovne budú vypočutí všetci doteraz prihlásení kandidáti, ktorí spĺňajú kvalifikačné podmienky.

„Zároveň budem rád, ak sa prihlásia aj ďalší kandidáti. Vzhľadom k tomu, že SPF spravuje najväčší majetok štátu, riaditeľ má veľkú zodpovednosť – po dohode s premiérom môžeme budúcemu riaditeľovi SPF ponúknuť manažérsky plat 5-tisíc eur,” 

uzavrel Vlčan.

Výberový pohovor na funkciu generálneho riaditeľa SPF sa uskutočnil v pondelok 23. augusta. Podľa hodnotenia výberovej komisie MPRV SR získal Marián Bulla 68 bodov, Karol Rajnoha 99 bodov a Jana Štilichová 86 bodov z možného počtu 125 bodov. O ďalšom postupe bude agrorezort v blízkej dobe informovať.