0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Začínajú sa XVI. letné paralympijské hry

Tokio opäť ožije športom. Začínajú sa XVI. letné paralympijské hry, ktoré potrvajú do 5. septembra. Slovensko bude reprezentovať 27 športovcov, ktorí si trúfajú zopakovať medailovú žatvu z posledných hier v brazílskom Riu de Janeiro.

Takmer tridsiatka športovcov sa prebojovala v náročných kvalifikáciách a bude mať možnosť preukázať svoje kvality v dejisku olympijských hier v Tokiu. Aj tento rok slovenskú výpravu, ktorá zabojuje v ôsmich športoch, finančne podporilo ministerstvo školstva.

„V našom paralympijskom tíme máme vynikajúcich športovcov a športovkyne, ktorí môžu v Tokiu uspieť. Všetci im budeme na diaľku fandiť a držať palce, aby vybojovali pre Slovensko čo najviac medailí,“ 

 priblížil minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.

Naša paralympijská výprava sa prebojovala na olympiádu po ťažkých kvalifikáciách a trúfa si zopakovať medailový útok z hier v Rio de Janeiro. 

V Brazílii sme pred piatimi rokmi získali 11 cenných kovov, z toho päť zlatých. Naším najúspešnejším športovcom bol paracyklista Jozef Metelka. Dvojnásobne potešila fanúšikov zlatom aj parastrelkyňa Veronika Vadovičová. S tromi zlatými, jednou striebornou a jednou bronzovou medailou sa stala našou druhou najúspešnejšou paralympioničkou z letných hier.