0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Telekom mení programy pevného internetu. Prichádzajú nové rýchlosti, balíčky a mení tiež ceny

Telekom prináša nové portfólio Magio Internetu: na optike výrazne vyššia rýchlosť sťahovania, garantovaná rýchlosť na metalike a zvýšená rýchlosť odosielania dát pre všetkých.

Telekom prináša nové portfólio Magio Internetu na viacerých technológiách. Nová ponuka bude k dispozícii pre zákazníkov od 26. augusta 2021.

OptikNET: 4 programy pre optiku a výhody v Magenta 1

Po prvý raz ponúkne Telekom viac ako tri programy optického internetu. Nové portfólio OptikNET prináša nové názvy programov (ŠTART, IDEÁL, EXTRA, MAX) a ponúka vyššie rýchlosti v programoch za zmenené ceny.

Telekom štartuje ponuku na rýchlosti 50 Mbps, stredné programy majú rýchlosti 350 a 700 Mbps pri downloade a najvyšší je na úrovni 1000 Mbps.

- Inzercia -

Telekom zmenil aj pomer rýchlosti sťahovania a posielania dát. Najnovšie bude v pomere 5:1, čo v praxi prinesie oveľa rýchlejšie rýchlosti posielania dát. Dvojica stredných programov ponúkne upload na úrovni 70 a 140 Mbps.

Výhodu ponúkne Telekom zákazníkom v skupine Magenta 1. Týmto zákazníkom sa zvýšia rýchlosti na vyššie úrovne za rovnakú cenu (ako pre zákazníkov bez Magenta 1). Napríklad program ŠTART bude mať v Magenta 1 verzii rýchlosti 100/20 Mbps, IDEÁL už 500 / 100 Mbps a EXTRA poskočí až na 1000 / 200 Mbps.

KlasikNET – garantovaná a maximálna rýchlosť

Telekom uvádza aj nové portfólio pre programy na metalike: KlasikNET. Zákazníci si budú môcť vybrať z piatich variantov pri VDSL a aj v tomto prípade Telekom zvýši rýchlosti uploadu.

Po prvý raz však bude Telekom uvádzať v cenníku dva typy rýchlosti. Prvou je garantovaná, t.j. minimálna rýchlosť profilu, ktorú zákazník bude dosahovať. Druhou je maximálna, ktorá bude pri profile k dispozícii. Každý profil má nastavený rozptyl pri downloade i uploade. Naďalej platí, že rýchlosti sú určené pre meranie pevného pripojenia cez kábel v domácnosti (nie WiFi).

Telekom v uplynulých mesiacoch investoval do nasadenia VDSL kariet v sieti, v ďalších týždňoch bude proaktívne zvyšovať rýchlosti pre ADSL zákazníkov všade tam, kde to bude technicky možné. Podmienkou pre zvýšenie rýchlosti je správne koncové zariadenie a dostupnosť vyššej rýchlosti v sieti. V tomto čase Telekom aktívne oslovuje zákazníkov pre výmenu zariadenia tak, aby im rýchlosť mohla byť zvýšená.

Pri ADSL technológii ostávajú možnosti programov na úrovni rýchlosti 4 až 20 Mbps podľa profilu a dostupnosti zákazníkov od ústrední. Táto časť ponuky sa nemení, ostávajú v nej tri programy M, L a XL ako v súčasnosti.

Vyšší upload v dodatkovej službe

Pre záujemcov o vyšší upload (napríklad pri vyšších nárokoch na videohovory v domácnosti) predstavuje Telekom novú dodatkovú službu. Pri jej využívaní bude mať zákazník vyššie rýchlosti pri portfóliu KlasikNET na VDSL či OptikNET. Služba stojí 3 € mesačne s viazanosťou do konca platnosti Chytrého balíka, resp. 3,98 € mesačne bez viazanosti.

Pri OptikNET portfóliu sa zvyšuje upload vždy o 50% rýchlosti, či ide o verziu bez Magenta 1 alebo s Magenta 1. Výnimkou je iba program MAX v M1 verzii:

ProgramŠtandardný upload (Mbps)Upload za príplatok
ŠTART bez M1 (s M1)10 (20)15 (30)
IDEÁL bez M1 (s M1)70 (100)105 (150)
EXTRA bez M1 (s M1)140 (200)210 (300)
MAX bez M1 (s M1)200 (300)300 (300)

Pri KlasikNET portfóliu sa posúva rozptyl rýchlosti tak, že maximálna rýchlosť sa zvýši o 3 Mbps.

ProgramŠtandardný upload (Mbps)Upload za príplatok
ŠTART1-32-6
ŠTART+1-32-6
IDEÁL2-63-9
IDEÁL+2-63-9
MAX3-104-13

Magio Internet Security – dvojaká licencia

Na začiatku viazanosti i kedykoľvek počas nej si môžete kúpiť službu Magio Internet Security. Verzia na 1 PC stojí pri viazanosti 2,51 € mesačne a prvé tri mesiace sú zdarma.

Rodinná licencia na 5 zariadení (2x PC, 3x mobilné) vyjde na 4,99 € mesačne a prvé tri mesiace sú zdarma. Môžete si zobrať oba varianty aj bez viazanosti, vtedy máte zadarmo 2 mesiace.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu