0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Do očkovacej lotérie sa zaregistrovalo 950 tisíc ľudí. Zo zahraničia sa na stránku nedostanete

Registrácia do žrebovania o očkovaciu prémiu je spustená 23 dní a za ten čas sa na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk prihlásilo už takmer 950.000 zaočkovaných. Len počas nedeľnej relácie ich pribudlo 13.500.

Ministerstvo financií SR eviduje najviac registrácií v Bratislavskom kraji (152.000 ľudí), potom nasleduje Prešovský kraj (140.000 ľudí). Vyše 19% z prihlásených do očkovacej prémie sú seniori starší ako 65 rokov.

Za posledných sedem dní tvorí táto najzraniteľnejšia veková skupina dokonca najvyšší podiel spomedzi všetkých registrácií. Počas uplynulého týždňa sa do očkovacej prémie prihlásilo dokopy 50.000 ľudí z tejto vekovej kategórie. Napríklad v sobotu bola až štvrtina zo všetkých registrovaných práve vo veku nad 65 rokov.

Ministerstvo financií upozorňuje, že používanie stránky www.bytzdravyjevyhra.sk je možné len z územia Slovenskej republiky.

„Ide o bezpečnostné opatrenie, ktoré má chrániť už registrovaných občanov a ich osobné údaje. MF SR s ním počítalo ešte pred spustením samotnej registrácie,“

uviedol rezort zdravotníctva.