0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Čaká nás chladný a daždivý týždeň. Potrápiť môžu aj búrky

Slovensko čaká výrazná zmena počasia a po niekoľkých horúcich dňoch sa citeľne ochladí. Začiatok týždňa bude daždivý. Prehánky však budú takmer celý týždeň. V piatok môže na hrebeňoch Tatier dokonca snežiť.

Počas nadchádzajúcej noci bude na Slovensku oblačno až zamračené. Od západu sa na viacerých miestach objaví dážď alebo prehánky a tiež lokálne intenzívne búrky. Na východe Slovenska bude spočiatku noci miestami zmenšená oblačnosť a zrážky tu budú len ojedinele.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 13 až do 18°C. Chladnejšie však bude ojedinele v údoliach.

Počas pondelkovej noci bude na väčšine územia Slovenska bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor. Nadránom bude na juhozápade fúkať západný až severozápadný vietor o rýchlosti od 15 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch môže dosiahnuť rýchlosť okolo 50 km/h. Pri búrkach vietor ešte zosilnie.

Chladný začiatok pracovného týždňa

- Inzercia -

Aj počas pondelka bude na väčšine územia Slovensko oblačno až zamračené a na viacerých miestach sa treba pripraviť na dážď alebo prehánky. Ojedinele sa objavia búrky a môžu byť aj intenzívne a to najmä zrána. Popoludní príde k postupnému ubúdaniu zrážok a na krajnom západe aj k zmenšovaniu oblačnosti.

Najvyššia denná teplota sa bude v pondelok pohybovať od 17 až do 22 °C. Teplejšie bude v južnej polovici územia, kde sa bude teplota miestami pohybovať okolo 24 °C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 11 °C.

Počas pondelka bude na väčšine územia Slovenska fúkať slabý a v južnej polovici západného Slovenska prevažne západný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. Vietor môže pri búrkach prechodne zosilnieť.

Daždivý utorok

Počas utorka bude na väčšine územia Slovenska prevažne veľká oblačnosť a na viacerých miestach sa objaví dážď alebo prehánky a výnimočne potrápia aj búrky. Na západe a v Banskobystrickom kraji bude premenlivá oblačnosť a zrážky tu budú len lokálne.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 11 až do 16 °C. Chladnejšie bude na Orave, v Liptove, Horehroní a na hornom Spiši a teplota sa tu bude pohybovať len okolo 9 °C.

Najvyššia denná teplota sa v utorok bude pohybovať od 20 až do 25 °C. Chladnejšie bude v Trenčianskom, v Žilinskom kraji, na Horehroní a Spiši, kde sa bude teplota pohybovať od 15 až do 20 °C.

Počas utorka bude fúkať slabý premenlivý a cez deň postupne severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 15 až do 30 km/h. Vietor v nárazoch miestami dosiahne rýchlosť okolo 55 km/h.

V stredu len 23

Počas stredy bude väčšinou polooblačno až oblačno. Ojedinele sa aj v stredu objavia prehánky. V stredu už bude na pomerne chladno.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 10 až do 15 °C. Ešte o niekoľko stupňov chladnejšie bude v Trenčianskom, Žilinskom kraji, na Horehroní a Spiši, kde sa miestami bude teplota pohybovať len od 5 až do 10 °C. Najvyššia denná teplota sa bude v stredu pohybovať od 18 až do 23 °C. Chladnejšie bude na severe, kde sa teplota počas dňa bude v stredu pohybovať len okolo 16 °C.

Počas stredy bude na väčšine územia Slovenska fúkať severozápadný až severný vietor od 10 až do 30 km/h. Vietor v nárazoch miestami dosiahne rýchlosť okolo 50 km/h. K večeru potom vietor zoslabne.

Chladný štvrtok

Počas štvrtka bude polooblačno a postupne od severozápadu bude oblačno až zamračené. Miestami a to najmä na severozápade sa aj počas štvrtka objaví dážď alebo prehánky. Výnimočne sa môžu objaviť búrky. Naďalej bude chladno.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 7 až do 12 °C. Chladnejšie bude v údoliach, kde sa teplota bude miestami pohybovať len okolo 5 °C. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 19 až do 24 °C. Počas štvrtka bude chladnejšie v Žilinskom kraji, na Horehroní a hornom Spiši, kde sa bude teplota väčšinou pohybovať len okolo 17 °C.

V piatok môže snežiť

Počas posledného pracovného dňa bude premenlivá veľká oblačnosť a miestami sa objavia prehánky alebo dážď. V piatok môže na hrebeňoch Tatier aj snežiť. Aj počas piatka bude naďalej chladno. Najnižšia nočná teplota sa v piatok bude pohybovať len od 7 až do 13 °C. Najvyššia denná teplota sa potom v piatok bude pohybovať od 16 až do 22 °C.

Marek
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu