0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Žilinka podal disciplinárny návrh na Lipšica. Návrh niekoľko dní tajil

Generálny prokurátor Maroš Žilinka niekoľko dní tajil, že podal návrh na disciplinárne stíhanie špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. Žiilinkovi vadia niektoré vyjadrenia Daniela Lipšica.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka mal ešte 13. augusta podať návrh na disciplinárne stíhanie špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. Prečo podanie disciplinárneho návrhu niekoľko dní tajil, generálny prokurátor nepovedal.

Lipšic mal podľa Maroša Žilinku v prípade uznesenia Úradu inšpekčnej služby o vznesení obvinenia voči svedkom vo viacerých kauzách postupovať v rozpore so zákonom uloženým princípom zdržanlivosti.

Disciplinárneho previnenia sa mal špeciálny prokurátor Daniel Lipšic podľa generálneho prokurátor Maroša Žilinku dopustiť tým, že 28. júla bez znalosti spisov špekulatívne a zavádzajúcim spôsobom polemizoval o vznesení obvinenia vyšetrovateľom špecializovaného tímu Úradu inšpekčnej služby v právoplatne neskončenej trestnej veci, ktorá nepatrila do pôsobnosti Úradu špeciálnej prokuratúry.

Spis v tejto veci dozorovala Krajská prokuratúra Bratislava. Kritika Lipšica vtedy spustila výmenu názorov medzi Žilinkom a Lipšicom na Facebooku. Na kritiku reagoval Lipšic rovnako verejne ako samotnú kritiku špeciálneho prokurátora zverejnil na Facebooku Maroš Žilinka.

Žilinkovi sa nepáčili niektoré vyjadrenia Daniela Lipšica. Už vtedy na Facebooku napísal, že podobné konanie nebude špeciálnemu prokurátorovi tolerovať. Žilinka vtedy Lipšica upozornil, že už nie je advokátom, ale prokurátorom.

Napäté vzťahy medzi špeciálnou prokuratúrou a generálnou prokuratúrou dokazuje aj rozhodnutie generálneho prokurátora nevymenovať ako zástupcu špeciálneho prokurátora Petra Kysela. Kysela pritom odporúčala aj rada prokurátorov.

Žilinkove rozhodnutie podať disciplinárny návrh na Daniela Lipšica kritizovali už aj politici. Na sociálnej sieti sa vyjadrila Veronika Remišová, Juraj Šeliga aj Ondrej Dostál. Z úst politikov potom padali tvrdé prirovnania. Žilinku dokonca prirovnali k trestne stíhanému bývalému generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi Trnkovi.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu