0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Google Pixel 5a: Lacný smartfón od Google pre USA a Japonsko

Google pomerne v tichosti predstavil nových smartfón Pixel 5a. Novinka poteší najmä cenou, ale sklame dostupnosť. Kúpiť si ho budete môcť len v USA a v Japonsku.

Zhrnutie recenzie

Pixel 5a bude lacným smartfónom, ktorý poteší cenou. Cena je však vyvážená kompromismi vo výbave. Pixel 5a poháňa slabší procesor a dostal len 6 GB RAM. Vystačiť si tiež budete musieť len s internou pamäťou 128 GB, pamäťové karty nie sú podporované. Nečakajte tiež žiadne prémiové materiály ako sklo alebo kov. Ide o „obyčajný“ plastový smartfón.

Hodnotenie oblastí

Displej
75 %
RAM pamäť
80 %
Procesor
70 %
Fotoaparát
60 %

Hnacím motorom novinky bude stredná trieda procesoru Qualcomm Snapdragon 765G. Procesor doplní 6 GB RAM pamäte. OLED displej bude mať uhlopriečku 6,34 palca (pomer strán 20:9) a rozlíšenie Full HD+.

Na zadnej strane okrem čítačky odtlačkov prstov nájdeme aj dve šošovky fotoaparátu. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 12,2 MPx so svetelnosťou f/1.7. Hlavný fotoaparát dopĺňa širokouhlý fotoaparát s rozlíšením 16 MPx.

Interná pamäť Pixelu 5a má kapacitu 128 GB a žiadne ďalšie pamäťové verzie nebudú k dispozícii. Podporované nebudú ani pamäťové karty. Vystačiť si teda budete musieť len s interným úložiskom a cloudom.

Sklamaním je však práve obmedzená dostupnosť. Google sa rozhodol model Pixel 5a predávať len na domácom trhu a v Japonsku. V iných krajinách ho nebude možné kúpiť. Je možné, že Google časom dostupnosť rozšíri aj do ďalších krajín.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu