0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

ÚVZ: V nemocniciach skončilo len 3,1% očkovaných

Za obdobie od začiatku očkovania na Slovensku evidovaných 16.117 prípadov ochorení COVID-19, ktoré boli hospitalizované od 1.1.2021 do 31.7.2021, a to na infekčných oddeleniach alebo na reprofilizovaných oddeleniach. Pozitívnu očkovaciu anamnézu malo 508 hospitalizovaných, t.j. 3 ,1%. Neočkovaných bolo 15.609 hospitalizovaných pacientov.

Výskumy a aj národné štatistiky potvrdzujú, že očkovaním významne znižujete pravdepodobnosť, že ochoriete na COVID-19. V ojedinelých prípadoch síce môže dochádzať k infekcii aj u zaočkovaných osôb, no dáta dokazujú, že majú miernejší priebeh ochorenia a je len malá pravdepodobnosť, že plne očkované osoby budú hospitalizované v nemocnici.

„Očkovaním zároveň pomáhate ostatným pacientom s inými vážnymi chorobami. Ak zabránime preťaženiu zdravotného systému, pacienti sa dostanú k svojej prehliadke, vyšetreniu a potrebnej liečbe. Klinické skúšanie naviac preukázalo vysokú účinnosť vakcín aj v prípade osôb, ktorým objektívne hrozí ťažký priebeh ochorenia COVID-19, ako sú astmatici, ľudia s chronickým ochorením pľúc, cukrovkou, vysokým krvným tlakom, ochorením pečene, prípadne obezitou,“

uviedol ÚVZ.