0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Galek: Naprávame Ficove chyby, ktoré spôsobili vysoké ceny energií

Aktuálnu situáciu na svetových burzách a s ňou súvisiaci prudký nárast trhových cien elektriny a plynu rezort hospodárstva vníma a intenzívne pracuje na riešeniach, ktoré by pomohli stlmiť očakávaný nárast cien. Uviedol to rezort hospodárstva na svojom webe.

Štátny tajomník ministerstva Karol Galek zároveň považuje za paradoxné, že sa na pripravované kroky vlády v tejto oblasti pýta predseda strany Smer-SD Robert Fico. 

„Hlavný aktér v hre na „stabilné ceny“ energií, ktoré boli vďaka jeho politickým zásahom vždy iba stabilne vysoké, sa nás ide pýtať na opatrenia? Musíme naprávať jeho chyby, pre ktoré tu dnes máme jedny z najvyšších poplatkov v cenách energií v Európe,“ 

tvrdí štátny tajomník.

Štátny tajomník pripomína, že súčasná vláda robí všetko pre to, aby napravila chybné rozhodnutia z minulosti. Doteraz prijaté opatrenia z dielne MH SR, ako napríklad nižšie zaťaženie koncových cien elektriny obmedzením štedrých dotácií pre fotovoltiku, vytvorili podľa Galeka priestor na budúcoročnú úsporu vo výške 60 až 80 miliónov eur. 

Galek tiež potvrdil, že MH SR chce využiť všetky dostupné možnosti a v spolupráci s ÚRSO pripravuje riešenia na zmiernenie dopadu na koncové účty slovenských domácností a podnikateľov. Budú sa týkať regulovaných taríf, nakoľko štát nemá relevantnú možnosť ovplyvňovať spoločný trh s komoditami.

ZdrojMH SR