0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Preferencie Hlasu klesajú, Smeru stúpajú. Mimo parlamentu by ostali extrémisti aj rozhádaní Za ľudí

Agentúra AKO dnes zverejnila výsledky augustového prieskumu volebných preferencií. Ak by sa voľby konali v auguste vyhrala by ich strana Hlas – sociálna demokracia so ziskom 19,5%. Oproti predchádzajúcim prieskumom strana Petra Pellegriniho výraznejšie poklesla.

Na druhom mieste by skončila Sloboda a Solidarita so ziskom 14,7% a tretí by bol Smer-SD, ktorý by získal 11,3%. Smer si oproti predchádzajúcim prieskumom polepšil.

Za Smerom by nasledovala súčasná najsilnejšia koaličná strana OĽaNO. Matovič by získal len 9,8%. Do parlamentu by sa dostala aj súčasná mimoparlamentná strana Progresívne Slovensko a progresívci by získali 8,9%.

Iba tesne by sa do parlamentu dostala strana SME rodina so ziskom 6,6% hlasov. Naopak v návrat do parlamentu by mohlo dúfať KDH so ziskom 6,3%.

Pred bránami parlamentu by ostala rozhádaná strana Za ľudí. Tej by hlas odovzdalo len 3% voličov. Do parlamentu by sa nedostal ani Marian Kotleba, ktorého ĽSNS by získala len 3,9% hlasov. Úspešný by neboli ani odídenci v strane Republika. Tá by získala len 4,5% hlasov.