0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Búrka v obci Turček si vyžiadala krutú daň. Zomrel len 7 ročný chlapec

V závere prázdnin prišlo k tragédii v letnom tábore, ktorý sa odohrával v katastri obce Turček. Blesk tam počas noci zabil iba 7 ročného chlapca a niekoľko detí sa počas víchrice aj zranilo.

Polícia na sociálnej sieti informovala o tragédii, ktorá sa stala predchádzajúcu noc v letnom tábore k obci Turček v okrese Turčianske Teplice. Pôvodne sa špekulovalo o údere blesku a pri následnej víchrici malo byť niekoľko detí ranených. Neskôr sa ukázalo, že zranenia aj smrť malého chlapca spôsobil pád stanu.

„V noci z pondelka (16. augusta) na utorok (17. augusta) sme prijali oznámenie, že v detskom letnom tábore v k.ú. obce Turček okres Turčianske Teplice došlo za doposiaľ presne nezistených okolností k zraneniu viacerých detí,“

uviedla polícia na Facebooku.

Jedno dieťa utrpelo zranenia, ktorým, žiaľ, podľahlo. Malo ísť len o 7 ročného chlapca, ktorý zomrel po páde stanu. Ďalších niekoľko detí malo byť zranených počas víchrice, ktorá sa letným táborom prehnala.

“Môžem potvrdiť, že sme krátko po polnoci prijali tiesňové volanie na linku 155 o tom, že v tábore údajne víchrica zhodila stany a na mieste sa majú nachádzať zranené deti,”

uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová.

Na miesto boli ihneď vyslané všetky dostupné policajné hliadky aj tím posttraumatickej intervenčnej starostlivosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline. Zásah komplikoval aj ťažko dostupný terén s popadanými stromami. Bol teda potrebný aj zásah hasičov.

„V súčasnosti vykonávame všetky potrebné prvotné procesné úkony s cieľom zdokumentovania skutku a rozhodnutia v zmysle Trestného poriadku. Vzhľadom na citlivosť prípadu nebudeme poskytovať k predmetnej udalosti žiadne bližšie informácie až do skončenia vyšetrovania,“

doplnila polícia.

Na Facebooku potvrdil úmrtie sedemročného chlapca a aj zranenia ďalších detí aj minister školstva, vedy a výskumu Branislav Gröhling.

„Boli sme informovaní, že v tábore v Turčeku po zásahu blesku zomrel sedemročný chlapec. Je to obrovská tragédia. Vyjadrujem úprimnú sústrasť celej rodine a pozostalým. Komunikoval som so starostom a ponúkol som mu pomoc pri zvládnutí tejto situácie,“

uviedol na Facebook minister školstva Branislav Gröhling.
Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu