0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Ambulantní lekári si objednali spolu 13.632 dávok vakcíny

Do očkovania proti ochoreniu COVID-19 v ambulanciách všeobecných lekárov je zapojených už takmer 600 ambulancií z celého Slovenska. Aj vďaka ambulantným lekárom, ktorí očkujú svojich pacientov, je na Slovensku zaočkovaná už viac ako polovica dospelej populácie.

K dnešnému dňu (13. august 2021) záujem o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 prejavilo 580 ambulantných lekárov. V 32. týždni si objednali 4.218 dávok vakcín

Záujem ambulantných lekárov o očkovanie svojich pacientov od posledného júlového týždňa postupne rastie a objednávky v tomto týždni prekonali najsilnejší júlový týždeň:

  • 29. týždeň: 3.804 objednaných dávok
  • 30. týždeň: 2.436 objednaných dávok
  • 31. týždeň: 3.174 objednaných dávok
  • 32. týždeň: 4.218 objednaných dávok.

Ambulantným lekárom je od začiatku k dispozícii webová stránka ministerstva, kde nájdu všetky informácie týkajúce sa očkovania, umiestnené na jednom mieste. Webovú stránku je možné nájsť na linku na webe ministerstva zdravotníctva. Do procesu očkovania môže lekár prihlásiť svoju ambulanciu niekoľkými klikmi, celý postup je vysvetlený priamo na stránke, ako aj v inštruktážnych videách  ministerstva:

Vakcíny, ktorú sú distribuované do lekární po celom Slovensku raz za týždeň, lekár objednáva až po doručenej zmluve s Ministerstvom zdravotníctva SR a jej zverejnení v Centrálnom registri zmlúv – tento proces trvá približne 5 pracovných dní.

Povinnosťou lekára po zaočkovaní pacienta je tiež vykázať očkovanie v jeho elektronickej zdravotnej dokumentácii a umožniť tak vydanie Digitálneho COVID preukazu EÚ.