0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

ÚVZ: Nové vyhlášky k rúškam a respirátorom, návštevám v nemocniciach aj karanténe

Úrad verejného zdravotníctva dnes zverejnil trojicu nových vyhlášok, ktoré upravujú nosenie rúšok a respirátorov, návštevy v zdravotníckych zariadeniach a tiež izoláciu a karanténu po kontakte s pozitívnou osobou. Vo vyhláškach sa upravuje definícia plne zaočkovanej osoby tak, že už nebude stanovená horná hranica trvania očkovania, ktorá bola doteraz 12 mesiacov.

Späť
Ďalšie

Vyhláška k rúškam a respirátorom

V interiéroch bude naďalej povinné prekrytie horných dýchacích ciest. Respirátor bude povinný v stupňoch ohrozenia (červená, bordová, čierna). V okresoch v stupni Monitoring a Ostražitosť (zelená a oranžová) bude možné respirátor nahradiť rúškom, šálom alebo šatkou.

V exteriéroch bude prekrytie horných dýchacích ciest (respirátorom, rúškom a podobne) povinné v okresoch v 2. alebo 3. stupni ohrozenia (bordová, čierna).

V exteriéroch okresov v 1. stupni ohrozenia (červená), Ostražitosť (oranžová) alebo Monitoring (zelená) bude prekrytie horných dýchacích ciest povinné iba pri hromadných podujatiach.

Prekryté horné dýchacie cesty nebudú musieť mať pedagogickí a odborní zamestnanci pri výchove a vzdelávaní detí a žiakov so sluchovým postihnutím, s poruchami autistického spektra, so stredným až hlbokým stupňom mentálneho postihnutia, alebo žiakov s mentálnym postihnutím, ktorí majú aj iné zdravotné postihnutie.

Ostatné ustanovenia sa nemenia.

Odkaz na vyhlášku: Celá vyhláška

Späť
Ďalšie
ZdrojÚVZ
Martin
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu