0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Päť dôvodov prečo sa nechať zaočkovať a očkovanie neodkladať

Z prieskumov verejnej mienky, ale aj z monitoringu a analýz sociálnych sietí, pozná rezort zdravotníctva najčastejšie sa opakujúce dôvody, pre ktoré niektorí ľudia váhajú s očkovaním proti ochoreniu COVID-19. Ministerstvo zdravotníctva prináša päť najčastejšie uvádzaných dôvodov aj s ich vysvetlením.

Späť
Ďalšie

Vakcíny boli vyvinuté príliš rýchlo

Technológia, na ktorej sú mRNA vakcíny postavené, nie je úplne nová. Bola vyvíjaná už od 90-tych rokov, vedci teda nezačínali od nuly.

Kvôli urgentnosti pandémie bol proces schvaľovania vakcín zjednodušený, avšak nikdy nie na úkor bezpečnosti. S tým súvisí aj podmienečná registrácia vakcín, ktorá však neznamená, že vakcíny sú “experimentálne”.

Je to štandardný postup a na Slovensku sa používa ďalších 114 liekov, ktoré sú v podmienečnej registrácii.

Všetky registrované vakcíny, s ktorými sa u nás očkuje proti COVID-19, museli prejsť tromi kolami klinického skúšania na desiatkach tisíc dobrovoľníkov a v reálnej praxi sa nimi zaočkovali už vyše 2 miliardy ľudí na celom svete.

Späť
Ďalšie
Redakcia
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu