0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Izrael sprísňuje opatrenia. V hre je aj ďalší lockdown

Počty prípadov ochorenia COVID-19 v Izraeli rýchlo rastú. Včera v krajine potvrdili až 3.818 ľudí a pozitivita testov stúpla až na 3,78%. V nemocniciach je hospitalizovaných 221 pacientov vo vážnom stave, tento počet sa pritom každých desať dní zdvojnásobí a ide o najvyšší počet pacientov za posledné štyri mesiace.

V krajine sa rýchlo šíri delta mutácia koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý je mimoriadne infekčný. Pre šírenie delta mutácia už pristúpili úrady aj k sprísneniu opatrení. Nosenie rúšok bude od nedele povinné aj vonku a vládne úrady majú pracovať s polovicou kapacity zamestnancov. Vláda navyše podobné opatrenie odporúčala aj súkromnému sektoru. Premiér Naftali Bennett nevylúčil ani ďalší lockdown.

Izrael pritom patrí medzi lídrov v očkovaní. V krajine prvou dávkou zaočkovali už väčšinu dospelej populácie krajiny. Premiér, ale vyzval ľudí, aby sa dali čím skôr očkovať. Izrael navyše rozbieha aj očkovanie treťou dávkou pre seniorov a rizikové skupiny.

Do krajiny sa ťažšie dostanú aj cudzinci. Cestujúci prichádzajúci z Českej republiky, Nemecka, Francúzska, USA a 14 ďalších štátov budú od 6. augusta musieť v Izraeli do karantény. Opatrenie sa bude vzťahovať aj na zaočkovaných a tiež na osoby, ktoré ochorenie COVID-19 už prekonali. Karanténa bude trvať minimálne sedem dní a bude možné ju opustiť až po dvoch negatívnych testoch na COVID-19.