0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Štát spustil očkovaciu lotériu a sprostredkovateľský bonus. Koľko môžete vyhrať?

Štát dnes spúšťa očkovaciu lotériu a sprostredkovateľský bonus, ktorými sa bude snažiť motivovať ľudí k očkovaniu proti ochoreniu COVID-19. Každý týždeň na výhrach môže štát rozdať takmer milión eur.

Tempo očkovania na Slovensku pokulháva a prvú dávku dostalo len niečo vyše 40% populácie Slovenska. Počty zaočkovaných sa každým dňom znižujú a Slovensko sa vzďaľuje od potrebnej méty na dosiahnutie kolektívnej imunity.

Štát sa preto ľudí chystá na očkovanie motivovať peniazmi – od dnes spúšťa očkovaciu prémiu (lotériu) a tiež sprostredkovateľský bonus za odporúčanie očkovania. Na výhrach a odmenách sa chystá štát v nasledujúcich týždňoch vyplatiť desiatky miliónov eur.

Rezort financií každý týždeň na výhry v očkovacej lotérii minie 850 tisíc eur a ďalšie desiatky tisíc môžu byť vyplatené za odporúčanie očkovania. Matovičov rezort mal pritom problém ministerstvu zdravotníctva uvoľnil smiešne 3 milióny na riadnu očkovaciu kampaň.

Očkovacia prémia (lotéria)

- Inzercia -

Každý, kto sa už dal, alebo sa ešte len dá zaočkovať, bude môcť získať finančnú výhru. Princíp očkovacej prémie bude jednoduchý. Osoba by mala byť zaočkovaná, následne sa zaregistruje a bude zaradená do žrebovania o finančné výhry.

Dôležité je, že do očkovacej prémie sa budú môcť zapojiť všetci zaočkovaní, bez ohľadu na to, kedy a aká vakcína im bola podaná. Registrovať sa teda budú môcť aj ľudia, ktorí boli zaočkovaní medzi prvými. Keď sa zaočkovaní prihlásia do systému na získanie prémie, automaticky v nej zostávajú počas všetkých kôl žrebovania. Čím skôr sa teda zaočkujú, tým budú mať väčšiu šancu na výhru.

Formulár pre zaočkovaného do lotérie alebo sprostredkovateľského bonusu.

Všetci zaregistrovaní budú po overení údajov automaticky zaradení do žrebovania už po prvej dávke vakcíny, alebo po podaní jednodávkovej vakcíny od spoločnosti Johnson & Johnson. Ak sa dajú zaočkovať druhou dávkou, budú mať dvakrát vyššiu šancu na výhru.

Prihlasovanie (registráciu) plánuje ministerstvo financií spustiť od 1.8.2021 prostredníctvom internetovej stránky www.bytzdravyjevyhra.sk.

Maximálne 100 tisíc

Po prvej dávke vakcíny a po prihlásení sa na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk získate do žrebovania jeden virtuálny žreb. Po podaní druhej dávky budete mať v každom losovaní vždy dva žreby. Ak ste sa nechali zaočkovať jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson máte v losovaní automaticky dva žreby.

Žrebovania budú prebiehať každý pracovný deň na RTVS, keď výhru získate automaticky tým, že vás vyžrebovali. V nedeľu bude potom prebiehať akési špeciálne kolo, ktoré bude tiež na RTVS.

V tomto špeciálnom kole sa bude žrebovať prémiová výhra. Tá bude 100 tisíc, ale nezískate ju automaticky. Pre jej získanie bude potrebné, aby ste v časom limite 20 sekúnd počas živého vysielania zdvihli telefón a povedali správne heslo. Heslo sa bude každý týždeň meniť.

Bude sa navyšovať

Ak súťažiaci v časom limite telefón nezodvihne (alebo bude mať napríklad obsadené, prípadne vypnutý telefón) prípadne nebude vedieť heslo, tak výhra neprepadne, ale sa bude kumulovať. Takto sa to môže zopakovať až päť krát po sebe. Ak by teda napríklad štyria súťažiaci po sebe vždy nezodvihli telefón alebo nevedeli heslo, tak výhra môže dosiahnuť až 500 tisíc eur. To je maximálna suma, ktorú ministerstvo financií vyplatí.

Okrem toho bude v nedeľu vyplatených vždy päť automatických výhier, ktoré budú vyplatené bez ohľadu na to, či daná osoba telefón zodvihne alebo nie. Losovanie výhercov automatických výhier by malo prebiehať počas živého prenosu.

Dvanásť losovaní

Celkovo sa bude losovať 11 krát, keď v daných týždňoch rezort financií na výhrach vyplatí vždy maximálne 855 tisíc eur. V poslednom dvanástom týždni sa na výhrach vyplatí maximálne 505 tisíc eur, keďže sa nebudú losovať základné a štandardné výhry. Na lotérii teda štát vyplatí takmer 10 miliónov eur.

Každé losovanie (s výnimkou posledného) bude rozdelené na dve časti. Od pondelka do piatka sa budú losovať základné a štandardné výhry. Základných bude vždy losovaných 100 (každý deň ich vylosujú 20) a výška výhry bude 1.000 eur.

Štandardná výhra bude vo výške 10.000 eur a každý deň ich budú losovať päť. Za týždeň teda vylosujú vždy 25 výhercov, ktorí vyhrajú štandardnú výhru.

V nedeľu bude prebiehať už spomínané losovanie o automatické a prémiové výhry. Automatická výhra bude vždy 1.000 eur a prémiová bude vždy minimálne 100.000 eur. Na vyplatenie prémiovej výhry, ale musíte zodvihnúť telefón v časovom limite 20 sekúnd a vedieť správne heslo.

Výhry od prvého po jedenáste kolo

Druh výhryPočet výhierVýška výhry v EURCelková výška výhry dotknutej kategórie v týždni žrebovania v EUR
Prémiová výhra5100.000500.000
Automatická výhra51.0005.000
Štandardná výhra2510.000250.000
Základná výhra1001.000100.000

Výhry pre dvanáste kolo

Druh výhryPočet výhierVýška výhry v EURCelková výška výhry dotknutej kategórie v týždni žrebovania v EUR
Prémiová výhra5100.000500.000
Automatická výhra51.0005.000

Máte dva týždne

Prvé žrebovanie prémiových a automatických výhier bude prebehať až od 15. augusta a posledné žrebovanie prémiových a automatických výhier prebehne 31. októbra. Na zaradenie do žrebovania je potrebné sa registrovať v nedeľu do 16.00 hodiny.

Na prvú registráciu teda majú záujemcovia dva týždne. Od 16. augusta sa potom budú žrebovať aj denné výhry od 1.000 do 10.000 eur, tie budú vyplatené automaticky a nebude potreba splniť žiadne podmienky.

Povinná registrácia

Na zapojenia sa do registrácie je potrebné sa registrovať na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk. Až po registrácii vás zaradia do losovania o výhry v očkovacej lotérii.

V rámci procesu registrácie vypĺňate aj číslo účtu. Na tento účet vám bude výhra v prípade výhry vyplatená. Na účet už dostanete peniaze po zrazení 19% dane. Keďže ide o súťaž a nie lotériu, tak výhry podliehajú zdaneniu.

Štát si určil lehotu 30 dní na vyplatenie automatickej výhry, štandardnej výhry a základnej výhry. Na vyplatenie prémiovej výhry má ministerstvo financií až 60 dní.

Sprostredkovateľský bonus

Okrem očkovacej lotérie bude štát vyplácať aj sprostredkovateľský bonus za očkovanie. Sprostredkovateľský bonus je finančná odmena pre ľudí, ktorí motivovali iných vo svojom okolí, aby sa dali zaočkovať. Sprostredkovateľ môže získať odmenu tak, že zaočkovaná osoba sa od 1.8.2021 zaregistruje na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk, získa špecifický kód a ten následne odovzdá osobe (sprostredkovateľovi), ktorá ju motivovala na očkovanie.

Formulár pre prihlásenie sa sprostredkovateľa na očkovanie.

Bonus si môže sprostredkovateľ uplatniť až vtedy, keď osoba, ktorú motivoval na očkovanie, absolvovala obe dávky vakcíny alebo jednu dávku vakcíny od spoločnosti Johnson & Johnson, najneskôr však do 31.10.2021.

Ľudia, ktorí absolvujú kompletné očkovanie ešte pred spustením systému, teda v termíne od 1.7.2021 do 1.8.2021, budú musieť svojho sprostredkovateľa prihlásiť do 7 dní od spustenia registrácie, teda do 7.8.2021.

Aj v tomto prípade platí, že záujemcovia o očkovanie nemusia čakať na spustenie registrácie, ale môžu sa očkovať už teraz. Prihlasovanie (registráciu) plánuje ministerstvo financií spustiť od 1.8.2021 prostredníctvom špeciálnej webovej stránky www.bytzdravyjevyhra.sk.

Až 90 eur

Sprostredkovateľský bonus bude v maximálnej výške 90 eur a záležať bude od veku osoby, ktorá sa dala zaočkovať. Čím staršia bude, tým vyššia bude odmena pre sprostredkovateľa očkovania.

Zaočkovaná osoba sa musí na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk zaregistrovať a získaný kód odovzdať sprostredkovateľovi, ktorý si odmenu vyberie cez rovnakú stránku. Odmenu mu rezort financií pošle na jeho účet.

Formulár pre uplatnenie sprostredkovateľského bonusu za očkovanie.

Výška sprostredkovateľského bonusu pre jedného sprostredkovateľa očkovania je:

  • a) 30 eur za zaočkovanú osobu, ktorá najneskôr v deň absolvovania očkovania prvou dávkou očkovacej látky alebo najneskôr v deň absolvovania očkovania jednodávkovou očkovacou látkou nedovŕšila vek 50 rokov,
  • b) 60 eur za zaočkovanú osobu, ktorá najneskôr v deň absolvovania očkovania prvou dávkou očkovacej látky alebo najneskôr v deň absolvovania očkovania jednodávkovou očkovacou látkou dovŕšila vek 50 rokov a nedovŕšila vek 60 rokov,
  • c) 90 eur za zaočkovanú osobu, ktorá najneskôr v deň absolvovania očkovania prvou dávkou očkovacej látky alebo najneskôr v deň absolvovania očkovania jednodávkovou očkovacou látkou dovŕšila vek aspoň 60 rokov. 

Otázky a odpovede k očkovacej lotérii

Kto sa bude môcť prihlásiť do žrebovania o očkovaciu prémiu?

Do súťaže o očkovaciu prémiu sa môže zaregistrovať každá fyzická osoba s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky, ktorá absolvovala očkovanie proti ochoreniu COVID-19 a dovŕšila vek aspoň 18 rokov a je registrovaná v databáze Národného centra pre zdravotnícke informácie.

Každý zaočkovaný sa registruje len raz. Všetci zaregistrovaní budú po overení údajov zaradení do žrebovania už po prvej dávke vakcíny. Ak sa dajú zaočkovať druhou dávkou, budú mať dvakrát vyššiu šancu na výhru. Ak ide o očkovanie jednodávkovou očkovacou látkou Janssen (od spoločnosti Johnson & Johnson) do žrebovania bude zaočkovaný zaradený automaticky dvakrát.

Ako sa môžem prihlásiť do žrebovania o očkovaciu prémiu?

Každá fyzická osoba sa od 1.8.2021 (po spustení registrácie), bude môcť prihlásiť do žrebovania o očkovaciu prémiu na internetovej stránke www.bytzdravyjevyhra.sk. Po splnení podmienok a overení údajov bude jeho prihláška automaticky posunutá do žrebovania o finančnú odmenu. Registrovanej osobe následne príde potvrdzujúca SMS na telefónne číslo, ktoré uviedla pri registrácii. 

Kedy bude spustené prihlasovanie do žrebovania o očkovaciu prémiu?  

Ministerstvo financií SR spustí špeciálnu internetovú stránku www.bytzdravyjevyhra.sk od 1.8.2021.

Dokedy sa môžem prihlásiť do žrebovania o očkovaciu prémiu?  

Zaočkovaní sa môžu registrovať do 15.10.2021.

Môžu sa do žrebovania o očkovaciu prémiu zapojiť aj ľudia, ktorí už zaočkovaní sú?

Do žrebovania o očkovaciu prémiu sa môže zapojiť každá fyzická osoba staršia ako 18 rokov s trvalým pobytom na území SR, bez ohľadu na to, kedy, a aká vakcína jej bola podaná. Registrovaní občania budú zaradení do žrebovania už po prvej dávke vakcíny. Ak sa dajú zaočkovať druhou dávkou alebo jednodávkovou vakcínou od spoločnosti Johnson & Johnson, budú mať dvakrát vyššiu šancu na výhru. 

Môžem sa zapojiť do žrebovania o očkovaciu prémiu, ak som zaočkovaný vakcínou Sputnik V? 

Do očkovacej prémie sa môže zapojiť každá fyzická osoba nad 18 rokov s trvalým pobytom na území SR, ktorá sa na území SR dala, alebo dá zaočkovať registrovanou, alebo neregistrovanou vakcínou. 

Môžem sa zapojiť do žrebovania o očkovaciu prémiu, ak som občan SR, ale zaočkovaný som bol mimo SR?

Do žrebovania o očkovaciu prémiu sa môže zapojiť každá fyzická osoba nad 18 rokov s trvalým pobytom na území SR, ktorá bola zaočkovaná na území SR a je registrovaná v databáze Národného centra pre zdravotnícke informácie. 

Ako bude prebiehať žrebovanie o očkovaciu prémiu? 

Počas vysielania v priebehu pracovných dní budú na televíznych obrazovkách RTVS zverejnení víťazi týždenných výhier. V nedeľu bude v priamom prenose na obrazovkách RTVS veľké žrebovanie prémiových výhier a super prémií. Všetci víťazi výhier z elektronického aj televízneho žrebovania budú uvedení na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk

Kde nájdem výsledky žrebovania očkovacej prémie?

Výsledky žrebovania očkovacej prémie budú zverejnené na www.bytzdravyjevyhra.sk, ktorú plánuje ministerstvo financií spustiť od 1.8.2021.

Ako mi bude vyplatená výhra a do koľkých dní?

Výhra je výhercovi vyplatená vo forme pripísania finančných prostriedkov v mene euro na bankový účet uvedený pri registrácii a to v lehote do 30 dní od vyhodnotenia vyžrebovania.

Podlieha očkovacia prémia zdaneniu?

Očkovacia prémia sa bude zdaňovať ako finančná výhra v bežnej súťaži. Očkovanému budú peniaze vyplácane po zdanení 19 % sadzbou. 

Môžem sa zo žrebovania o očkovaciu prémiu odhlásiť?

Súťažiaci je oprávnený zrušiť svoju účasť v žrebovaní o očkovaciu prémiu, a to telefonicky cez call centrum na čísle 048/43 17 222, na ktorom bude môcť záujemca vziať svoj súhlas späť alebo vyplniť formulár na zrušenie súhlasu. 

Otázky a odpovede o sprostredkovateľskom bonuse

Kto sa bude môcť uchádzať o sprostredkovateľský bonus?

O sprostredkovateľský bonus sa môže uchádzať občan SR, ktorý dosiahol vek 18 rokov a má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky, ktorý odporučil očkovanie inej osobe, a tá následne absolvovala očkovanie proti ochoreniu COVID-19 prvou dávkou od 1.7.2021 (alebo jednorazovou dávkou vakcíny Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson), a zároveň aj druhou dávkou najneskôr do 31.10.2021.

Registráciu plánuje Ministerstvo financií SR spustiť na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk od 1.8.2021. Následne budú môcť zaočkovaní prihlásiť svojho sprostredkovateľa na bonus do 7 dní od druhej dávky vakcíny alebo po podaní jednodávkovej vakcíny Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson.

Ľudia, ktorí absolvujú kompletné očkovanie ešte pred spustením systému, teda v termíne od 1.7.2021 do 1.8.2021, budú musieť svojho sprostredkovateľa prihlásiť do 7.8.2021, teda do 7 dní od spustenia registrácie. 

Čo musí spĺňať osoba, ktorú som k očkovaniu motivoval?  

Sprostredkovateľský bonus si môže občan uplatniť, ak sa osoba, ktorú motivoval k očkovaniu, dá plne zaočkovať na území SR akoukoľvek vakcínou a je registrovaná v databáze Národného centra pre zdravotnícke informácie.

Zároveň to platí aj pre osoby, ktoré sa už dali zaočkovať po 1.7.2021 a druhú dávku absolvujú do 31.10.2021. 

Kedy bude spustené prihlasovanie na sprostredkovateľský bonus?   

Ministerstvo financií SR plánuje spustiť internetovú stránku www.bytzdravyjevyhra.sk od 1.8.2021.

Ako sa môžem uchádzať o sprostredkovateľský bonus?

Od 1.8.2021 sa zaregistrujete na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk ako sprostredkovateľ očkovania v lehote siedmich dní od poskytnutia bezvýznamového identifikátora zaočkovanou osobou.

Sprostredkovateľ musí byť občan SR s trvalým pobytom na území SR, starší ako 18 rokov a mať zriadený účet v banke alebo pobočke zahraničnej banky.

Jedna zaočkovaná osoba môže byť na účely poskytovania sprostredkovateľského bonusu uplatnená len raz. Sprostredkovateľský bonus možno poskytnúť jednému sprostredkovateľovi očkovania najviac za 50 zaočkovaných osôb.

Môžem sa zaočkovať aj keď ešte nie je spustená registrácia?

Záujemcovia o očkovanie nemusia čakať a môžu sa dať očkovať už teraz. Sprostredkovateľský bonus sa totiž bude dať uplatniť spätne aj za osoby, ktoré sa očkovali od 1.7.2021 a druhú dávku (alebo jednodávkovú vakcínu Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson) dostanú najneskôr do 31.10.2021. Pripomíname, že nárok na sprostredkovateľský bonus platí až vtedy, keď sa osoba dá zaočkovať aj druhou dávkou.

Ľudia, ktorí absolvujú kompletné očkovanie ešte pred spustením systému, teda v termíne od 1.7.2021 do 1.8.2021, budú musieť svojho sprostredkovateľa prihlásiť do 7 dní od spustenia registrácie, teda do 7.8.2021.

Dokedy mi budú vyplatené peniaze?

Ministerstvo financií SR bude peniaze za sprostredkovanie vyplácať priebežne vo forme pripísania finančných prostriedkov v mene euro na bankový účet uvedený pri registrácii, najneskôr však do 30.11.2021. 

Podlieha sprostredkovateľský bonus zdaneniu?

V prípade sprostredkovateľského bonusu nejde o výhru, ale o bonus, ktorý nebude podliehať zdaneniu. Vyplatenie bonusu zároveň nebude mať vplyv na výpočet výšky sociálnych dávok. 

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu