0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Orange konečne priznal problémy so systémami

Operátor Orange konečne na webe priznal problémy so systémami, ktoré trvajú už niekoľko dní. Ešte včera pracovníci operátora na Facebooku problémy zatĺkali a tvrdili, že ide o plánovanú údržbu systémov.

Orange, ale na webe vo vyjadrení priznáva, že nejde o žiadnu plánovanú údržbu systémov. Orange vo vyjadrí priznáva pochybenia pri aktualizácii systémov, ktoré spôsobili vyradenie prakticky všetkých systémov. Nefunguje zákaznícka zóna na webe operátora, mobilné aplikácie, zákaznícka linka 905 a ani predajné miesta. Problémom môže byť aktivácia služieb, deaktiváciu služieb, ale aj dobíjanie kreditu.

„Pri prebiehajúcej údržbe interných systémov časť výstupov súvisiacich s opätovným zavedením databázy neprebehla korektne. Dotknuté sú systémy, ktoré ovplyvňujú funkčnosť a dostupnosť viacerých servisných služieb poskytovaných v našej predajnej sieti, na zákazníckej linke a digitálnych kanáloch. Z tohto dôvodu sú preto dočasne deaktivované zákaznícka zóna, aplikácia Môj Orange, e-shop a v obmedzenom režime fungujú aj predajné miesta a zákaznícka linka 905,“

uvádza na webe operátor.

Orange vo vyjadrení tvrdí, že na odstránení problému „intenzívne pracuje“. Výpadok však podľa užívateľov na Facebooku trvá už niekoľko dní.