0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Orange má masívny výpadok systémov. Nefunguje mu prakticky nič

Orange má už niekoľko hodín problémy so systémami. Na sociálnych sieťach sa množia sťažnosti zákazníkov. Operátor strčil hlavu do piesku a so zákazníkmi prakticky nekomunikuje.

Najväčší slovenský mobilný operátor Orange má problém s dostupnosťou služieb. Zákazníci sa nevedia prihlásiť do webovej zóny Môj Orange, aplikácie Môj Orange pre mobilné telefóny a problémy majú byť aj s vybavením požiadaviek na predajných miestach.

Plne funkčná nie je ani zákaznícka linka 905, keď po vytočení zákazníckej linky vás systém automaticky prepojí na operátora. Hlasové menu zákazníckej linky zrejme nefunguje.

Operátor sa vyhovára na plánované práce v systémoch, ale na webe ani na sociálnej sieti Facebook nenájdete žiadne informácie o plánovanej odstávke. Operátori v prípade väčších zásahov do svojich systémov pritom na odstávku upozorňujú aj niekoľko dní dopredu.

Na sociálnej sieti Facebooku sa potom zákazníci sťažujú na nefunkčné služby, ktoré podľa niektorých príspevkov nefungujú už niekoľko dní. Nejde teda pritom o výpadok, ktorý by trval iba pár hodín.

Zákazníci sa na Facebooku sťažujú aj na nefunkčné systémy na pobočkách Orangeu. Informáciu pridal jeden zo zákazníkov na profil operátora včera. Nefunkčné majú byť systémy na všetkých predajných miestach operátora, ale už niekoľko dní.

Problémy, ale hlásia zákazníci aj s nákupom dát pre predplatené karty Prima. Podľa jedného z príspevkov na Facebooku trvá výpadok už dlhšiu dobu a rovnako ide u o niekoľkodňový problém.

Operátor nijako výpadok nekomunikuje a na Facebooku iba pribúdajú sťažnosti na nefungujúce služby, obmedzenia na pobočkách a tiež na problémy pri aktiváciách balíčkov služieb. Takto by asi nemala vyzerať komunikácia mobilného operátora so zákazníkmi.

Zákazníci môžu mať napríklad problém v prípade, ak stratia telefón. Pre nefungujúcu zákaznícku linku nemôžu dať ani zablokovať SIM kartu a problematická bude zrejme aj výmena SIM karty na predajniach. Problémom môže byť aj nastavenie služieb, keď si zákazník nevie aktivovať alebo meniť služby. Orange pritom stále niektoré zmeny umožňuje robiť len k dátumu obnovy paušálu.

Marek
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu