0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Ústavný súd pozastavil výnimku pre ľudí zaočkovaných jednou dávkou vakcíny

Ústavný súd rozhodol o pozastavení časti vyhlášky, ktorá upravuje režim na hraniciach. Skončí výnimka pre ľudí, ktorí sú zaočkovaní len prvou dávkou vakcíny.

Ústavný súd dnes prijal na ďalšie konanie návrh opozičných poslancov Smeru, ktorí napadli vyhlášku Úradu verejného zdravotníctva o režime na hraniciach, ktorá platila od 19. júla. Hygienici vtedy museli vyhlášku prerobiť po pozastavení jej znenia Ústavným súdom.

Ústavný súd zároveň čiastočne vyhovel návrhu poslancov, keď pozastavil platnosť časti vyhlášky platnej od 19. júla. Ústavný súd pozastavil platnosť výnimky pre ľudí po očkovaní prvou dávkou vakcíny.

Tí po návrate na Slovensko mohli absolvovať RT-PCR test už prvý deň po návrate na Slovensko. To sa Ústavnému súdu nepáčilo a platnosť tejto výnimky pozastavil. Išlo pritom o dočasnú výnimku a aj vyhláška s výnimkou rátala len do 2. augusta.

Pozastavenie platnosti časti vyhlášky, ale vstúpi do platnosti až momentom zverejnenia uznesenia Ústavného súdu v zbierke zákonov. Až po zverejnení rozhodnutia Ústavného súdu prestane výnimka platiť.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu