0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

COVID-19: Tretia vlna prichádza. Počty prípadov opäť vzrástli

Počty prípadov ochorenia COVID-19 už rastú tretí týždeň po sebe. Môže to znamenať prichádzajúcu tretiu vlnu. Aj na Slovensku totiž stúpa počet prípadov vysoko infekčnej delta mutácie.

Prichádza na Slovensko tretia vlna pandémie? Čísla za posledné tri týždne hovoria, že áno. Prvý krát po niekoľkých týždňoch sme zaznamenali na Slovensku rast počtu nových prípadov ochorenia COVID-19 v 27. týždni, keď pribudlo 205 nových prípadov ochorenia COVID-19.

Týždeň pred tým, teda v 26. týždni, sme mali na Slovensku za celý týždeň len 154 nových prípadov. Čísla za posledné tri týždne, ale ukazujú postupný rast počtu nových prípadov.

V 28. týždni na Slovensku pribudlo z RT-PCR testov 179 nových prípadov ochorenia COVID-19. Najviac nakazených nám zatiaľ pribudlo minulý týždeň, keď RT-PCR testy potvrdili až 251 nových prípadov ochorenia COVID-19.

Najvyššie za štyri týždne

- Inzercia -

Aj čísla za jednotlivé dni minulého týždňa ukazujú rast počtu nových prípadov. Ak sa pozrieme na štyri posledné týždne, tak sme minulý týždeň zaznamenali najviac nových prípadov za takmer každý deň v týždni.

Prichádzajúcu tretiu vlnu môžeme vidieť práve aj v denných počtoch potvrdených nových prípadov ochorenia COVID-19. Takmer za všetky dni minulého týždňa sme zaznamenali dvojnásobný počet nových prípadov, ako nám pribudli v 26. týždni. Práve 26. týždeň bol zrejme posledným týždňom, keď nám počty nových prípadov klesali.

Málo zaočkovaných

Prichádzajúca tretia vlna pandémie COVID-19 môže byť výrazne horšia ako predchádzajúca vlna. Aj na Slovensku postupne začína dominovať nebezpečný a infekčný delta variant nového koronavírusu SASR-CoV-2.

Počty potvrdených prípadov delta mutácia rastú na Slovensku niekoľko týždňov. Prvý prípad delty sme na Slovensku potvrdili 23. júna pomocou sekvenovania. Za posledný týždeň je počet pozitívne testovaných na delta variant 72 vzoriek z celkového počtu 181 sekvenovaných vzoriek. Predstavuje to 39,8% zastúpenie delta mutácie.

Problémy na Slovensku môže spôsobiť najmä slabá zaočkovanosť. Počty prípadov na Slovensku môžu teda rýchlejšie rásť. Delta variant je infekčnejšia a o až niekoľkonásobne oproti pôvodnej čínskej verzii vírusu SARS-CoV-2.  

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu