0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Komentár: Antivaxeri pred parlamentom žiadali zatvorenie obchodov a zruinovanie ekonomiky

Slováci sa zasa raz ukázali vo svetle sociálnych sietí a vyčíňania pred budovou Národnej rady. Rozvášnený dav poranil aj policajtku a s podporou extrémistov vydržal pred Národnou radou dlhé hodiny. Demonštranti, ale ani netušia proti čomu vlastne bojujú.

V parlamente sa včera a dnes rokuje o novele zákona, ktorá má umožniť hygienikom zavádzanie opatrení v boji s pandémiou ochorenia COVID-19. Hygienici budú môcť zatrhnúť vstup do obchodov a prevádzok pre nezaočkovaných. To sa samozrejme nepáči antivaxerom, ktorým ide o zruinovanie ekonomiky.

Hygienici by teda mohli sprísniť opatrenia pre nezaočkovaných v prípade masívneho šírenia tretej vlny pandémie. Posledné čísla ukazujú, že už aj na Slovensku pribúda nových prípadov a zrejme tu máme začiatok tretej vlny. Tretia vlna môže byť výrazne horšia ako druhá. Dôvodom je hlavne delta mutácia SARS-CoV-2, ktorá je až 8 krát nákazlivejšia.

Antivaxeri sa ukázali

Bučiaci dav pred Národnou radou by si však mal uvedomiť proti čomu vlastne bojuje. Ak príde masívna tretia vlna máme dve možnosti – opäť všetko zatvoriť a potom reptať alebo nechať obchody otvorené pre zaočkovaných. Pre nezaočkovaných by obchody ostali otvorené, ale budú sa musieť testovať.

- Inzercia -

Ak sa niekto nedal zaočkovať je to jeho voľba. Opatrenia pre nezaočkovaných sprísnilo napríklad Francúzsko, ktoré zrušilo pre nezaočkovaných aj bezplatné testovanie pomocou RT-PCR testov. Podobný postup by malo zvoliť aj Slovensko. Lenže vďaka hlúpym politikom, ktorí si robia kampaň sympatiami s antivaxermi, môže mať Slovensko už o pár týždňov plné nemocnice, zatvorené obchody a tvrdý lockdown.

Toto tí protestujúci hlupáci naozaj chcú? O inteligencii ľudí, ktorí sa včerajšieho masívneho protestu zúčastnili môžeme oprávnene pochybovať. Prevažne ide o antivaxerov, ktorí ani nevedia ako vakcíny fungujú. Z princípu a hlavne vďaka sociálnym sieťam veria tomu, že vakcíny sú zlé. Antivaxerom je zbytočné vysvetľovať koľko životov vakcíny za niekoľko desiatok rokov zachránili. Niektorých ochorení sme sa vďaka vakcínam úplne zbavili a iné sa obmedzili na pár prípadov za rok.

Hlúpi politici

Akcie antivaxerov s radosťou využívajú opoziční politici, ktorí sa prikláňajú na stranu antivaxerov. Príklady zo zahraničia jasne ukazujú, že vakcíny fungujú a sú skutočne tou jedinou správnou cestou. Počty nových prípadov rýchlo rastú už niekoľko týždňov vo Veľkej Británii. Krajina, ale uvoľňuje pravidlá a navyše nijako výrazne nerastie počet úmrtí.

Lenže tento scenár na Slovensku nemôžeme čakať. Aby sme nemali preplnené nemocnice museli by sme mať o niekoľko desiatok percent vyššiu zaočkovanosť ako máme teraz. To by na Slovensku nesmeli byť stovky tisíc antivaxerov, ktorí poznajú len svoju jedinú pravdu.

Politici namiesto toho, aby očkovanie podporovali ho celkom pravidelne sabotujú. A to nie len tí opoziční, ale aj tí koaliční. Príkladom je predseda strany OĽaNO, ktorého vyhlásenia z minulosti sú sporné a mnoho ľudí od očkovania odradili. Matovič sa napríklad nelichotivo počas jednej zo svojich tirád vyjadril na adresu očkovacej látky od AstraZeneca. Potom prišiel nekonečný svätý boj za Sputnik V a neskôr vyhlásenie, ako sa touto vakcínou nedá zaočkovať.

Tvrdé opatrenia

Včerajšie správanie demonštrantov a politikov iba ukazuje, ako ľahko sa Slováci nechajú manipulovať. Namiesto toho, aby Slováci verili vedcom a odborníkov veria politikom je extrémista Marian Kotleba, a klamári Ľuboš Blaha alebo Robert Fico. Blahove statusy už vyvracali aj odborníci, ktorí poukázali na to, že Blaha klame.

Kedy títo traja páni získali diplom z medicíny a majú dostatočné vedomosti z toho, ako fungujú vakcíny? Ani jeden z nich medicínu vyštudovanú nemá, ale majú kopec rečí o nebezpečnosti vakcíny. Všetkým trom zrejme ide hlavne o čo najväčší počet úmrtí. Presne to sa totiž stane v tretej vlne, ak nebudeme mať dostatočný počet zaočkovaných. To zatiaľ nemáme a s týmto prístupom ani mať nebudeme.

Čakajú nás teda tvrdé opatrenia, zatvorenie obchodov, prevádzok, divadiel aj kín. Stopku opäť dostanú športové podujatia a zatvoria sa hranice okresov. Uvedomujú si to tí protestujúci hlupáci? Nie. Ich ženie dopredu iba snaha vyhnúť sa vakcinácii. Veď im nikto nekáže sa očkovať.

Povinné očkovanie?

Ak sa antivaxeri očkovať nechcú a túžia po tom umrieť na ťažký priebeh covidu (väčšina ľudí vlastne zomrie na zadusenie) mali by sme im to umožniť. Počty úmrtí na delta variant sú vo svete vyššie ako v prípade pôvodného čínskeho a neskôr britského variantu. V čase vrcholiacej vlny v Indii denne zomierali štyri tisícky ľudí. Toto tí protestujúci chcú?

Zarážajúce sú aj vyjadrenia slovenských politikov, ktorí začali hovoriť o povinnom očkovaní. Nikde v zákone, ktorý je teraz v parlamente sa nič nepíše o povinnom očkovaní. Neočkovaní budú mať stále možnosť sa testovať. Áno, niektoré obchody budú pre nich zatvorené, ale to ich slobodné rozhodnutie.

A bezplatné testy pre nezaočkovaných? Nie. V žiadnom prípade. Prečo by sa mali z mojich daní platiť testy pre antivaxerov? Ak sa slobodne rozhodnú neočkovať sa, tak nech nesú všetky následky a to aj tie finančné.

Lockdown zruinuje ekonomiku

Antivaxeri teraz bojujú proti zákonu, ktorý umožní len to, že obchody nebudú musieť hygienici zatvoriť úplne. Namiesto tvrdého lockdownu pre všetkých, bude tvrdý lockdown len pre nezodpovedných – antivaxerov.

Pokiaľ príde opäť na tvrdý lockdown bude to znamenať ekonomickú katastrofu. Už dnes mnoho firiem skrachovalo, pretože ich položil posledný lockdown. Včerajšie protesty antivaxerov teda znamenajú len jedno – ak zákon v parlamentu neprejde, tak nás čaká opäť tvrdý lockdown.

Čo budú potom robiť antivaxeri? Zasa budú kričať, pretože ostanú zatvorení doma a zatvoria sa aj obchody. Antivaxeri žiadne riešenie pandémie nepriniesli. Bojujú proti opatreniam, bojujú proti očkovaniu, bojujú proti všetkým. Sú antivaxeri pripravení niesť zodpovednosť za ďalšie tisíce zbytočných úmrtí na COVID-19?

Marek
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu