0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Očkovacia lotéria aj sprostredkovateľský bonus začnú 1. augusta. Ministerstvo financií zverejnilo detaily

Ministerstvo financií SR dnes zverejnilo podrobnejšie informácie o očkovacej prémii a o sprostredkovateľskom bonuse. Obe budú spustené od 1. augusta 2021.

Ide o podporné nástroje, aby štát motivoval čo najväčšie množstvo ľudí k očkovaniu proti ochoreniu COVID-19. Ministerstvo financií verí, že aj tento krok pomôže ochrániť životy a zdravie ľudí.

Očkovanie na Slovensku viazne a niekoľko posledných dní pribúda počet očkovaných len veľmi pomaly. Minister financií Igor Matovič odmietol uvoľniť peniaze na reklamnú kampaň, ktorá by očkovanie viac spropagovala.

Matovič za pomalé očkovanie skritizoval aj ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského a pohrozil mu výmenou, ak sa nezvýši počet zaočkovaných. O úspechu lotérie, ale mnoho odborníkov pochybuje. Očkovaciu lotériu spustili vo viacerých krajinách, ale žiadnej krajine nespôsobila lotéria alebo motivácia peniazmi výrazne zvýšenie záujmu o očkovanie.

Očkovacia prémia

- Inzercia -

Každý, kto sa už dal alebo sa ešte len dá zaočkovať, bude môcť získať finančnú výhru. Princíp očkovacej prémie bude jednoduchý. Zaočkovaná osoba sa musí od 1.8.2021 zaregistrovať na stránke www.byťzdravyjevyhra.sk a bude zaradená do žrebovania o finančné výhry. 

Dôležité je, že do žrebovania o očkovaciu prémiu sa budú môcť zapojiť všetci zaočkovaní, bez ohľadu na to, kedy a aká vakcína im bola podaná.

Otázky a odpovede k očkovacej lotérii (očkovacej prémii)

Registrovať sa teda budú môcť aj ľudia, ktorí boli zaočkovaní medzi prvými. Keď sa zaočkovaní prihlásia do prémie, automaticky v nej ostávajú počas všetkých kôl žrebovania. Čím skôr sa teda zaočkujú, tým budú mať väčšiu šancu na výhru. Všetci zaregistrovaní budú po overení údajov automaticky zaradení do žrebovania už po prvej dávke vakcíny. Ak sa dajú zaočkovať druhou dávkou, budú mať dvakrát vyššiu šancu na výhru.

Prihlasovanie (registráciu) plánuje ministerstvo financií spustiť od 1.8.2021 prostredníctvom špeciálnej webovej stránky www.bytzdravyjevyhra.sk.

Sprostredkovateľský bonus

Sprostredkovateľský bonus je finančná odmena pre ľudí, ktorí motivovali iných vo svojom okolí, aby sa dali zaočkovať. Sprostredkovateľ môže získať odmenu tak, že zaočkovaná osoba sa od 1.8.2021 zaregistruje na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk, získa špecifický kód a ten následne odovzdá osobe (sprostredkovateľovi), ktorá ju motivovala na očkovanie.

Otázky o odpovede k sprostredkovateľskému bonusu za očkovanie

Bonus si môže sprostredkovateľ uplatniť až vtedy, keď osoba, ktorú motivoval na očkovanie, absolvovala obe dávky vakcíny alebo jednu dávku vakcíny od spoločnosti Johnson & Johnson, najneskôr však do 31.10.2021.

Od začiatku júla

Ľudia, ktorí absolvujú kompletné očkovanie ešte pred spustením systému, teda v termíne od 1.7.2021 do 1.8.2021, budú musieť svojho sprostredkovateľa prihlásiť do 7 dní od spustenia registrácie, teda do 7.8.2021.

Aj v tomto prípade platí, že záujemcovia o očkovanie nemusia čakať na spustenie registrácie, ale môžu sa očkovať už teraz. Prihlasovanie (registráciu) plánuje ministerstvo financií spustiť od 1.8.2021 prostredníctvom špeciálnej webovej stránky www.bytzdravyjevyhra.sk

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu