0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Izrael už nebude rozdeľovať ľudí len na zaočkovaných a nezaočkovaných, ale záležať bude aj od vakcíny

Izrael zvažuje sprísnenie opatrení aj pre zaočkovaných. Minister cestovného ruchu Joel Razvozov už skorej uviedol, že pre vstup do krajiny bez povinnosti absolvovať povinnú karanténu bude záležať aj od druhu vakcíny. Izrael by teda uprednostňoval len ľudí zaočkovaných vakcínami, ktoré sú schválené na použitie v Izraeli.

Minister cestovného ruchu uviedol, že osobám zaočkovaných vakcínami od Pfizeru/BioNTech a Modernou bude na vstup stačiť len RT-PCR test. Osobám zaočkovaným inou vakcínou budú vykonané testy na protilátky. Nie je zatiaľ jasné, či s novým opatrením bude súhlasiť kabinet nového premiéra Naftaliho Bennetta.

Izrael pre rastúci počet prípadov odložil uvoľnenie niektorých opatrení. Naďalej krajina umožňuje vstup len pre skupiny turistov a individuálny vstup nie je možný.

Za posledné dva dni v krajine pribudlo viac ako 1.500 prípadov nákazy a to napriek pomerne vysokej zaočkovanosti. Odborníci sa obávajú masívneho šírenia nového delta variantu, ktorý v krajine dominuje a tvorí až 90% nových infekcií.