0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Režim na hraniciach sa bude zrejme už zajtra meniť. Obnovia sa červené a čierne krajiny. Navrátilcov čaká povinná karanténa

Televízia Markíza informovala, že Ústavný súd zrejme pozastavil platnosť vyhlášky, ktorá upravuje príchod zo zahraničia na Slovensko. Nový režim môže skomplikovať návrat z dovolenky.

Televízia Markíza informovala, že Ústavný súd pozastavil platnosť vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva, ktorá upravuje režim na hraniciach. Ide o vyhlášku, ktorá zaviedla povinnú karanténu pre nezaočkované osoby a zrušila rozdelenie krajín na zelené, červené a čierne.

Ústavný súd má poskytnúť stanovisko až zajtra. Ústavný súd mal svojím rozhodnúť obnoviť aj platnosť poslednej júnovej vyhlášky k režimu na hraniciach. Už od zajtra by teda na hraniciach mal platiť pôvodný režim a to znamená rozdelenie krajín na zelené, červené a čierne.

Zrušenie vyhlášky totiž začne platiť dňom zverejnenia rozhodnutia v zbierke zákonov. Ak teda Ústavný súd zverejní zrušenie vyhlášky ešte dnes, prestane od zajtra pôvodná vyhláška platiť. Slovákov vracajúcich sa z dovolenky teda čaká chaos na letiskách aj na hraniciach.

Obnovenie pôvodnej vyhlášky môže mnohým Slovákom poriadne skomplikovať návrat z letnej dovolenky. Medzi červenými krajinami sa ocitnú niektoré dovolenkové destinácie ako napríklad Turecko. Ešte horšie to budú mať navrátilci z čiernych krajín, kde budú musieť ostať v povinnej karanténe až 14 dní bez možnosti skrátenia negatívnym testom.

Ak Ústavný súd skutočne pozastavil platnosť novej vyhlášky, čaká mnohých zaočkovaných po návrate na Slovensko povinná karanténa v dĺžke najmenej 8 dní (pri návrate z červenej krajiny) a pri návrate z čiernej krajiny dokonca čaká navrátilcov karanténa v dĺžke 14 dní. Podanie na Ústavný súd mala podať strana Smer – SD.

Marek
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu