0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Dnes môže byť až 36 stupňov, od stredy sa počasie začne postupne meniť

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na dnes výstrahy prvého a druhého stupňa pred vysokými teplotami. Tie budú platiť aj zajtra na východe krajiny. Od západu sa, ale zajtra počasie začne meniť.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na dnešný deň a výstrahu prvého a druhého stupňa pred vysokými teplotami. Výstrahy platia v južných okresoch celého Slovenska a teploty dnes môžu dosiahnuť miestami až 36 stupňov.

Zajtra potom výstrahy pred vysokými teplotami platia už len pre východ krajiny. Od západu sa v stredu počasie začne meniť a do konca týždňa by sme si mali od horúčav vydýchnuť.

Druhý stupeň

V okresoch časti západného a východného Slovenska dnes platí výstraha druhého stupňa pred vysokými teplotami. V týchto okresoch sa očakáva miestami dosahovanie maximálnej teploty vzduchu od 35 až do 36 °C.

- Inzercia -

Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká.

Výstraha druhého stupňa pred vysokými teplotami platí dnes v okresoch: Bratislava, Malacky, Pezinok, Senec, Veľký Krtíš, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Komárno, Levice, Nové Z8mky, Šaľa, Dunajská Streda, Galanta, Senica.  

Prvý stupeň

V okresoch západného, stredného aj východného Slovenska dnes platí aj výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami. V týchto okresoch sa miestami očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu od 33 až do 34 °C.

Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká.

Výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami platí dnes v okresoch: Banská Štiavnica, Krupina, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Bánovce nad Bebravou, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Prievidza, Košice, Rožňava, Nitra, Topoľčany, Zlaté Moravce, Hlohovec, Piešťany, Skalica, Trnava, Humenné, Prešov, Vranov nad Topľou.

Postupná zmena

V stredu bude na väčšine územia Slovenska polooblačno až oblačno. V noci ojedinele a cez deň miestami a to najmä v západnej polovici územia sa treba pripraviť na prehánky alebo na búrky a to aj intenzívne a s krúpami. Aj v stredu bude ešte veľmi teplo a dusno.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 18 až do 23 °C. Chladnejšie bude v dolinách a kotlinách, kde sa v noci bude teplota pohybovať okolo 16 °C.

Najvyššia denná teplota sa bude v stredu pohybovať od 28 až do 33 °C. Teplejšie bude na juhu stredného Slovenska a na väčšine východného Slovenska, kde sa počas dňa bude teplota pohybovať od 33 až do 37 °C.

Počas stredy bude fúkať slabý a na západe prevažne juhovýchodný vietor od 10 až do 30 km/h. Vietor môže pri búrkach vietor prechodne zosilnieť.

Výstrahy prvého stupňa pred vysokými teplotami platia v stredu v okresoch: Lučenec, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Bardejov, Humenné, Levoča, Medzilaborce, Prešov, Sabinov, Snina, Stropkov, Svidník, Vranov nad Topľou.

Výstrahy druhého stupňa pred vysokými teplotami platia v stredu v okresoch: Košice, Michalovce, Sobrance, Trebišov.

Štvrtok bude bez teplotných výstrah

Počas štvrtka bude na väčšine územia Slovenska polooblačno až oblačno a miestami sa objavia prehánky alebo búrky a to aj intenzívne a s krúpami. Naďalej bude teplo a dusno.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 14 až do 19 °C. Teplejšie bude v noci na juhovýchode, kde sa bude teplota v noci pohybovať  okolo 21 °C. Najvyššia denná teplota sa potom bude pohybovať od 25 až do 30 °C. Teplejšie môže byť počas štvrtka na juhovýchode Slovenska, kde sa teplota počas dňa bude miestami pohybovať do 32 °C.

Počas štvrtka bude na väčšine územia Slovenska fúkať len slabý a postupne južný vietor do 20 km/h. Vietor pri búrkach môže zosilnieť.

Búrky a dážď

V piatok bude prevažne oblačno a miestami sa objaví dážď, prehánky alebo búrky a to aj intenzívne a s krúpami. Naďalej bude však dusno. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 14 až do 20 °C. Najvyššia denná teplota sa potom bude pohybovať od 24 až do 30 °C.

Marek
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu