0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Trump podal žalobu na Facebook, Twitter a Google

Tri technologické spoločnosti budú čeliť súdnej žalobe bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten zažaloval spoločnosti Google, Facebook a Twitter pre údajné „cenzurovanie“ bývalého amerického prezidenta.

Trump ešte počas toho, ako bol v úrade poslal na sídlo amerického kongresu svojich priaznivcov. Po útoku stúpencov Trumpa ostalo niekoľko mŕtvych a zranených. Trump na podnecovanie násilností využil práve účty na spomínaných sociálnych sieťach.

Po útokoch priaznivcov odchádzajúceho prezidenta sa rozhodol Facebook a Twitter zablokovať jeho účty. Twitter zablokoval Trumpa natrvalo a Facebook minimálne do roku 2023. Trumpove účty zablokoval aj Google v službe YouTube. Neskôr rozhodla dozorná rada Facebooku, že zablokovanie účtu odchádzajúceho prezidenta bolo správne a v súlade s pravidlami sociálnej siete.

“Žiadame ukončenie tieňového zákazu, umlčiavanie a pridávanie na čiernu listinu, vylučovanie a rušenie, ktoré tak dobre poznáte,”

vyhlásil Trump na tlačovej konferencii.

Trumpove účty však zablokovali aj ďalšie sociálne siete, ktoré sa obávali, že odchádzajúci prezident bude svoju účty na sociálnych sieťach využívať na ďalšie podnecovanie násilností.