0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Od zajtra otvoria všetky hraničné priechody

Polícia bude od zajtra, 09. 07. 2021, s podporou príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky, tiež s príslušníkmi Finančnej správy Slovenskej republiky a príslušníkmi Zboru väzenskej a justičnej stráže naďalej vykonávať kontroly plnenia karanténnych povinností osôb pri vstupe na územie Slovenskej republiky.

Na všetkých väčších cestných priechodoch I. a II. kategórie budú vykonávané trvalé kontroly, na menších priechodoch III. kategórie sa bude vykonávať pravidelný monitoring dodržiavania karanténnych povinností osôb.

Na základe včerajšieho uznesenia vlády Slovenskej republiky a rozhodnutia ministra vnútra Slovenskej republiky budú od piatku (09.07.2021) otvorené všetky bývalé hraničné priechody III. kategórie a všetky prekážky na prekračovanie vnútorných hraníc budú odstránené.

Zároveň od 06.00 hod. dňa 09. 07. 2021 vstupuje do účinnosti nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky, ktorá mení povinnosti osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky a ukladá povinnosť registrácie na webe e-hranica všetkým vstupujúcim osobám s výnimkou pre tranzitujúce osoby.