0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Pápež František príde na Slovensko. Návšteva potrvá tri dni

Prezidentka SR Zuzana Čaputová pred malou chvíľou na Facebooku potvrdila návštevu pápeža Františka na Slovensku. Na Slovensku sa zdrží tri dni.

Návšteva pápeža Františka potrvá na Slovensku tri dni. Prezidentka Zuzana Čaputová dnes potvrdila, že pápež príde na Slovensko v termíne od 12. do 15. septembra a počas návštevy príde do viacerých miest na Slovensku.

„Som veľmi rada, že pápež František prijal pozvanie a dnes potvrdil svoju návštevu Slovenska v septembri tohto roka. Keď som sa s ním v decembri vo Vatikáne stretla, hovoril mi o tom, ako mu je Slovensko srdcu blízke. Tieto jeho slová potvrdzuje aj fakt, že sa na Slovensku plánuje zdržať dlhšie. Verím, že prítomnosť pápeža Františka bude pre nás všetkých posolstvom zmierenia a nádeje v zložitých časoch, ktoré žijeme,“

povedala k návšteve prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Už skorej sa špekulovalo, že okrem Bratislavy sa pápež František počas návštevy pozrie aj na východ a návštevu by mal ukončiť na púti v meste Šaštín Stráže. Tam sa bude práve 15. septembra konať tradičná púť.

Návštevu pápeža Františka už potvrdil aj minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok. Ten potvrdil aj termín konania návštevy pápeža.

„Pre Slovensko je veľkou cťou, že k nám Svätý Otec príde na trojdňovú apoštolskú návštevu, ktorá bude mať oficiálny i pastoračný charakter. Je to významný moment ako pre vzťahy Slovenska so Svätou stolicou tak aj pre veriacich ako aj pre všetkých ľudí hlásiacich sa ku kresťanským a humanistickým princípom, ktoré súčasný pápež tak odhodlane bráni a zdôrazňuje. Ako minister zahraničných vecí a európskych záležitostí si veľmi vážim, že som mal v decembri minulého roka príležitosť stretnúť sa so Svätým Otcom osobne počas našej prezidentskej návštevy vo Vatikáne keď audiencia u pápeža v nás všetkých zanechala nezabudnuteľný dojem,“

povedal k návšteve pápeža minister zahraničných vecí Ivan Korčok.
- Inzercia -

Návšteva pápeža Františka bude zároveň v poradí štvrtou apoštolskou návštevou Svätého Otca na Slovensku. Pápež sv. Ján Pavol II. navštívil Slovensko spolu tri krát, v roku 1990 počas návštevy Česko-Slovenska zavítal do Bratislavy, v ére samostatnosti na Slovensko pricestoval v roku 1995, kedy prišiel do Bratislavy, Nitry, Šaštína, Košíc, Prešova, Levoče a Tatier. V roku 2003 pricestoval do Banskej Bystrice, Rožňavy, Trnavy a Bratislavy.

„Veríme, že budeme mať opäť príležitosť takúto jedinečnú udalosť zažiť a nadchádzajúca cesta Svätého Otca pápeža Františka bude pre všetkých občanov našej vlasti povzbudením a posolstvom blízkosti, podpory a nádeje,“

doplnil Korčok.

Návšteva pápeža Františka je fackou pre politiku maďarského premiéra Viktora Orbána. Práve z Maďarska by mal pápež na Slovensko prísť. V Maďarsku sa, ale pápež zdrží len niekoľko hodín na eucharistickom zjazde. Navyše sa už dlhšiu dobu špekuluje, že pápež František sa počas návštevy Maďarska odmietol stretnúť s premiérom Viktorom Orbánom a ďalšími politikmi. Pápež opakovane kritizoval postoje Maďarska voči postojom vlády Viktora Orbána proti migrantom.

Marek
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu