0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Európsky parlament schválil povinné ručenie za elektro kolobežky

Európsky parlament upravil používanie elektro kolobežiek a vozidiel segway. Úprava sa môže dotknúť aj majiteľov elektrických bicyklov. Európsky parlament pre majiteľov týchto dopravných prostriedkov schválil povinnosť platiť si povinné poistenie zodpovednosti za spôsobenú škodu.

Už aj majitelia elektro kolobežiek, tak budú musieť platiť akúsi formu povinného ručenia. Z rozmachom elektro kolobežiek sa začínajú množiť aj problémy s ich používaním. V mestách pribúdajú aj zdieľanie elektro kolobežky, ktoré spôsobujú nemalé problémy.

Napríklad v Bratislave už platí nariadenie o parkovaní zdieľaných elektrických kolobežiek len na určených miestach. V mnohých mestách končia zdieľané elektrické kolobežky v riekach a prípad únik chemikálií z batérii môže byť ekologickou hrozbou.

Problémom je aj stúpajúci počet úrazov, ktoré spôsobia majitelia elektrických kolobežiek. Výnimkou nie sú ani prípady, keď po zrážke dôjde k úmrtiu. Naposledy sa tak stalo teno týždeň v Paríži, keď po zrážke zomrela mladá žena.